ԱԳՆ-ն ողջունել է Նիդերլանդների խորհրդարանի կողմից ընդունած որոշումը
Բարձր ենք գնահատում Նիդերլանդների խորհրդարանի կողմից ընդունված որոշումը, որով երկրի օրենսդիր մարմինը վերահաստատում է 1915 թ. Հայոց ցեղասպանության ճանաչման մասին իր դիրքորոշումը:
ԱԳՆ-ն ողջունել է  Նիդերլանդների խորհրդարանի կողմից ընդունած որոշումը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 26, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին ասված է ԱՀ ԱԳՆ այսօր տարածած հայտարարության մեջ:
«Այս քայլը ևս մեկ ձայն է ի սատարումն միջազգային հանրության՝ անպատժելիության դեմ պայքարին և ապագայում նման հանցագործությունների կանխմանն ուղղված ջանքերին»,- նշված է հայտարարության մեջ:
Նշենք, որ փետրվարի 22-ին Նիդերլանդների խորհրդարանը ձայների բացարձակ մեծամասնությամբ ընդունել է երկրի կոալիցիոն կառավարության մեջ մտնող Քրիստոնեական միություն կուսակցության անդամ Ջոել Ֆորդևինդի ներկայացրած Հայոց ցեղասպանության երկու բանաձևերը:

МИД Республики Арцах высоко ценит решение парламента Нидерландов
Мы высоко ценим принятое парламентом Нидерландов решение, которым законодательный орган страны подтверждает свою позицию по признанию Геноцида армян 1915 года.
СТЕПАНАКЕРТ, 26 февраля, АРЦАХПРЕСС -  Об этом сегодня сообщили в Управлении информации и по связям с общественностью МИД Республики Арцах.
Данный шаг является еще одним голосом в поддержку усилий международного сообщества по борьбе с безнаказанностью и предотвращению подобных преступлений в будущем.
Отметим, что 22 февраля парламент Нидерландов абсолютным большинством голосов принял две резолюции о Геноциде армян. Автором резолюций является депутат Джоэл Фордевинт из коалиционной правящей партии "Христианский союз"