Մեջլիսում փորձեցին մեր հետ ինքնադատաստան տեսնել, բայց ֆաշիստներին դիմադրելու ենք․ Կարո Փայլան
Թուրքիայի քրդական «Ժողովուրդների դեմոկրատական» (HDP) կուսակցության հայ պատագամավոր Կարո Փայլանը Twitter-ի իր էջում գրել է իշխող «Արդարություն եւ զարգացում» (AKP) կուսակցության պատգամավորների հարձակման մասին։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մարտի 9, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Կարո Փայլանը Twitter-ի իր էջում գրել է․ «Երեկ AKP-ի պատագամավորները խորհրդարանում փորձեցին մեր հետ ինքնադատաստան տեսնել։ Իրենց բարբարոսություններն ամեն տեղ ցույց են տալիս։ Ֆաշիստների դեմ ամեն տեղ դիմադրություն ենք ցույց տալու։ Եւ իհարկե հաղթելու ենք», հաղորդում է  NEWS.am-ը։
Նշենք, որ Թուրքիայի խորհրդարանում քրդական կուսակցության պատգամավորները մեղադրել են իշխանություններին Աֆրինում էթնիկ զտումների մեջ, ինչն էլ կատաղեցրել է Էրդողանի կուսակիցներին, ովքեր հարձակվել են քրդական կուսակցության պատգամավորների վրա։

Турецкий депутат армянского происхождения обвинил депутатов правящей партии в нападении
Депутат армянского происхождения из курдской партии «Демократия народов» (HDP) Каро Пайлан сделал публикацию на своей страничке в Twitter о нападении депутатов правящей в Турции партии Справедливости и развития (AKP).
СТЕПАНАКЕРТ, 9 марта, АРЦАХПРЕСС - Об этом сообщает NEWS.am.
«Вчера в парламенте депутаты от AKP попытались совершить над нами самосуд.  Они демонстрируют свое варварство повсеместно. Мы будем сопротивляться  фашистам везде и, разумеется, одержим победу».
Напомним, что в турецком парламенте курдские депутаты обвинили власти Турции в этнических чистках, проводимых в Африне, что вызвало гнев соратников президента Турции Эрдогана. Последние напали на курдских депутатов.