Մարտի 19-ից Արցախի դպրոցներում սկսվելու է գարնանային արձակուրդը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մարտի 13, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է  ԱՀ կրթության,     գիտության   և  սպորտի   նախարարության  կրթության   և  գիտության վարչության պետ Ռայա   Մուսայելյանը:
Ռ. Մուսայելյանը  տեղեկացրել  է,  որ  2017-2018  ուսումնական տարվա  հաստատված պլանի համաձայն Արցախի հանրակրթական դպրոցներում 2-12-րդ դասարանների աշակերտներին մարտի  26-ից  ապրիլի  1-ը ներառյալ  կտրամադրվի գարնանային արձակուրդ: Առաջին դասարանցիների գարնանային արձակուրդը տևելու է մարտի  19-ից մինչև ապրիլի 1-ը ներառյալ:

С 19 марта в школах Арцаха начнутся весенние каникулы
СТЕПАНАКЕРТ, 13 марта, АРЦАХПРЕСС – Об этом корреспонденту «Арцахпресс» сообщила начальник управления образования и науки аппарата Министерства образования, науки и спорта Республики Арцах Рая Мусаелян.
Р. Мусаелян проинформировала, что в соответствии с утвержденным планом 2017-2018 учебного года для учеников 2-12 классов в средних школах Арцаха предусмотрены весенние каникулы с 26 марта по 1 апреля. А для учащихся первого класса весенние каникулы начнутся с 19 марта и продлятся до 1 апреля включительно.