Նախագահը Վաշինգտոնում հանդիպել է Ռամկավար ազատական կուսակցության անդամների հետ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 16-ին Վաշինգտոնում հանդիպում է ունեցել Ռամկավար ազատական կուսակցության գերագույն խորհրդի անդամների հետ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մարտի 17, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին  տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Հանդիպումների ընթացքում քննարկվել են Արցախի ներքին եւ արտաքին քաղաքականությանը, Արցախ-Սփյուռք համագործակցությանը, ԱՄՆ-Արցախ կապերի զարգացմանն ու խորացմանը վերաբերող տարբեր հարցեր:
Երկրի ղեկավարը կարեւորել է ավանդական կուսակցությունների դերակատարությունն Արցախին սատարման, համազգային կարեւորագույն խնդիրների լուծման, Հայրենիք-Սփյուռք կապերի ամրապնդման հարթություններում` հավելելով, որ Արցախը շահագրգռված է հետեւողականորեն շարունակելու եւ խորացնելու այս փոխգործակցությունը:

Artsakh's Bako Sahakyan meets with members of Supreme Council of Ramkavar Azatakan Party
On 16 March Artsakh Republic President Bako Sahakyan met in Washington with members of the Supreme Council of the Ramkavar Azatakan Party.
STEPANAKERT, MARCH 17, ARTSAKHPRESS:The meetings addressed diverse issues related to the Artsakh domestic and foreign policy, the Artsakh-Diaspora cooperation, developing and deepening the USA-Artsakh ties, press service of the Artsakh President's Office informed Artsakhpress.
The Head of the State acknowledged the role of the traditional parties in supporting Artsakh, solving important national issues, strengthening the Motherland-Diaspora ties, adding that Artsakh was interested in continuing and deepening this cooperation.