Բակո Սահակյանը բարձր է գնահատել Ամերիկայի հայկական համագումարի դերը Արցախին սատարելու գործում
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 16-ին Վաշինգտոնում հանդիպում է ունեցել Ամերիկայի հայկական համագումարի ղեկավարության հետ՝ գործադիր տնօրեն Բրայան Արդունու գլխավորությամբ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մարտի 17, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին  տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Քննարկվել են Արցախ-Սփյուռք կապերինմեր հանրապետությունումինչպես նաեւ ամերիկյան եւ միջազգային տարբեր հարթակներում տեղեկատվական ու քաղաքական ոլորտներում մի շարք ծրագրերի իրականացմանն առնչվող հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը բարձր է գնահատել Ամերիկայի հայկական համագումարի դերը Արցախին սատարելու եւ համազգային տարբեր խնդիրների լուծմանը մասնակցելու գործում՝ երախտագիտություն հայտնելով կառույցի ողջ անձնակազմին հայրենասեր եւ արհեստավարժ ծառայության համար:

On 16 March Artsakh Republic President Bako Sahakyan met in Washington with the leadership of the Armenian Assembly of America (AAA) at the head of its executive director Brian Ardouni, Artsakhpress was informed from the press service of the Artsakh President's office.
Artsakh President praises AAA's role in supporting Artsakh
STEPANAKERT, MARCH 17, ARTSAKHPRESS:Issues related to the Artsakh-Diaspora ties, the implementation of a range of programs in the information and political spheres on diverse U.S. and international platforms.
President Sahakyan rated high the AAA’s role in supporting Artsakh and taking part in solving various nationwide issues, extending his gratitude to the entire staff of the structure for their patriotic and professional service.