Արցախյան շարժմանը նվիրված՝ Ստեփանակերտում լուսանկարչական ցուցահանդես կկազմակերպվի
Մայիսի 9-ին հաղթանակի օրվան նվիրված տոնական միջոցառումների ծրագրի շրջանակներում Ստեփանակերտի պատկերասրահում տեղի է ունենալու Լևոն Աթոյանցի լուսանկարչական ցուցահանդեսը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մարտի 22, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է ԱՀ մշակույթի, երիտասարդության հարցերի և զբոսաշրջության նախարարության մշակութային ժառանգության և ժողովրդական արվեստների բաժնի վարիչ Երազիկ Դանիելյանն՝ ավելացնելով, որ ցուցահանդեսն Արցախում կազմակերպվում է առաջին անգամ, որին ներկայացվելու է 100 լուսանկար. թեմատիկան արցախյան շարժումն է:

Photography exhibition dedicated to Artsakh Movement to be organized in Stepanakert
On March 9, within the frames of festive events dedicated to the Day of Independence, photography exhibition by Levon Atoyants will be organized in the Stepanakert gallery.
STEPANAKERT, MARCH 22, ARTSAKHPRESS:Head of cultural heritage of folk arts department of the Artsakh Ministry of Culture, Youth Affairs and Tourism, Erazik Danielyan, informed Artsakhpress about the aforementioned. She added this is the first time the exhibition will be organized in Artsakh. The exhibition will feature 100 photos on the theme of Artsakh Movement.