Աշոտ Ղուլյանը հանդիպել է ֆրանսիացի մի խումբ լրագրողների հետ
Փարիզում աշխատանքային այցի ծրագրի շրջանակներում Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանն ապրիլի 6-ին հանդիպել է ֆրանսիացի մի խումբ լրագրողների հետ։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, ապրիլի 7, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի լրատվության և հանրության հետ կապերի բաժնի փոխանցմամբ՝ խորհրդարանի ղեկավարը լրագրողներին է ներկայացրել Հարավային Կովկասի տարածաշրջանում տիրող իրավիճակը՝ մասնավորապես ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության հետևանքով առկա անվտանգային հարցերի համատեքստում։ Ազգային ժողովի նախագահը ֆրանսիացի լրագրողներին տեղեկություններ է հաղորդել նաև արտաքին կապերի, Արցախի և Ֆրանսիայի միջև ապակենտրոնացված համագործակցության մասին։
Այնուհետև Աշոտ Ղուլյանը պատասխանել է ֆրանսիացի լրագրողների հարցերին, որոնք վերաբերում էին ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահության ներքո հիմնախնդրի լուծման հեռանկարներին, Արցախի տնտեսությանը, երիտասարդության տրամադրվածությանը, Արցախի Հանրապետության և Հայաստանի Հանրապետության միջև կապերին։

Artsakh NA Chairman meets with a group of French journalists
On April 6, Ashot Ghoulyan, President of the National Assembly of the Republic of Artsakh, met with a group of French journalists within the framework of the working visit program in Paris, the press service of the parliament of Artsakh reported.
STEPANAKERT, APRIL 7, ARTSAKHPRESS:The Head of the Parliament presented to the journalists the situation in the South Caucasus region, in particular in the context of the security issues that have emerged as a result of the Azerbaijani-Karabakh conflict. The Head of the National Assembly also provided information to the French journalists about the decentralized cooperation between the foreign affairs, Artsakh and France.
Then Ashot Ghoulyan answered the questions of the French journalists regarding the perspectives of the conflict settlement under the co-chairs of the OSCE Minsk Group, the Artsakh economy, the youth disposition, the ties between the Republic of Artsakh and the Republic of Armenia.