Ժիրայր Միրզոյանն այցելել է Շահումյանի շրջան, որտեղ ունեցել է աշխատանքային մի շարք հանդիպումներ
Ապրիլի 10-ի ԱՀ գյուղատնտեսության նախարար Ժիրայր Միրզոյանը, ուղեկցությամբ տեղակալ Տիգրան Առստամյանի և խորհրդական Միքայել Սողոմոնյանի, այցելել է Շահումյանի շրջան, որտեղ ունեցել է աշխատանքային մի շարք հանդիպումներ:
Ժիրայր Միրզոյանն այցելել է Շահումյանի շրջան, որտեղ ունեցել է աշխատանքային
մի շարք հանդիպումներ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, ապրիլի 11, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Շրջանային վարչակազմում ղեկավարության հետ կայացած հանդիպման ընթացքում նախարարն անդրադարձել է գյուղատնտեսության զարգացման ռազմավարությանը, այդ ուղղությամբ կատարվելիք աշխատանքներին՝ հատուկ անդրադարձ կատարելով գյուղատնտեսական կենդանիների պահման կանոններին, որի անհրաժեշտությունը զգացվում է հատկապես Մարտակերտ- Վարդենիս ավտոմայրուղուն հարակից համայնքներում:
Քննարկվեցին մի շարք օրախնդիր հարցեր ևս՝ կապված շրջանը գյուղատնտեսական տեխնիկայով հագեցվածության, ոռոգման, կերակուտակման, մեղվաբուծության և վարկավորման հետ:
Այնուհետև Շահումյանի շրջանի վարչակազմի ղեկավար Հարութ Մնացականյանի ուղեկցությամբ նախարարն այցելեց Ծար համայնք, որտեղ տեղի ունեցավ հանդիպում համայնքի բնակիչների հետ: Արդեն օրվա վերջում ժիրայր Միրզոյանն այցելեց Նոր Գետաշենում տեղակայված՝ Շահումյանի շրջանի անասնաբուժական սպասարկման կայան, որտեղ ծանոթացավ տեխնիկական հագեցվածությանը և իրականացվող աշխատանքներին:

Artsakh Agriculture Minister visits Shahumyan region, has number of working meetings there
On April 10 Artsakh Minister of Agriculture, Zhirayr Mirzoyan, accompanied by his deputy Tigran Arstamyan and adviser Mikael Soghomonyan, visited Shahumyan region and had a number of working consultations there.
STEPANAKERT, APRIL 11, ARTSAKHPRESS:During his meetings with the leadership of the regional administration, Zhirayr Mirzoyan touched upon the strategy of agricultural development and works to be carried out in that direction specifically referring to rules for keeping agricultural animals.
Number of  issues concerning agricultural machinery for the region, irrigation, beekeeping and crediting have been also discussed.
Then accompanied by head of the Shahumyan’s regional administration, Harut Mnatsakanyan, the Minister visited community of Zar and met with its residents.
At the end of the day, Zhirayr Mirzoyan visited veterinary service station in Shahumyan region’s Nor Getashen community and got acquainted with the works being carried out.