Արայիկ Հարությունյանն ընդունել է ՀՀ ֆինանսների նախարարի տեղակալ Դավիթ Անանյանին
Արցախի Հանրապետության պետական նախարար Արայիկ Հարությունյանն ապրիլի 12-ին ընդունել է ՀՀ ֆինանսների նախարարի տեղակալ Դավիթ Անանյանին։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, ապրիլի 12, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:   ԱՀ պետական նախարարի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի փոխանցմամբ՝ հանդիպման ընթացքում Դ․ Անանյանն Ա. Հարությունյանին հակիրճ ներկայացրել է այցի նպատակները՝ մասնավորապես նշելով, որ հարկային համակարգի զարգացման մի շարք ուղղություններում ՀՀ-ում իրականացված բարեփոխումների դրական փորձն իրենք առաջիկա օրերին կայանալիք հանդիպումների ընթացքում կփոխանցեն Արցախի գործընկերներին։
Կարևորելով ներկայացված հարցերի շրջանակը՝ պետական նախարարը նշել է, որ հանրային հատվածի հաշվապահական հաշվառման և աուդիտի զարգացման ուղղություններում դրանք շատ պահանջված են։ Ա. Հարությունյանի խոսքերով՝ հաշվի առնելով ԱՀ և ՀՀ հարկային դաշտերի ինտեգրվածության բարձր մակարդակը՝ իրականացվող բարեփոխումներին Արցախի միանալն անհրաժեշտ գործընթաց է։
Հանդիպման ընթացքում, որին մասնակցում էին նաև ԱՀ ֆինանսների նախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանը և նախարարի առաջին տեղակալ Արթուր Հարությունյանը, կողմերը մտքեր են փոխանակել ԱՀ հարկային օրենսգրքի ընդունման և երկկողմ փոխգործակցության հետ կապված այլ հարցերի մասին։

State Minister of the Artsakh Republic Arayik Harutyunyan on April 12 held a meeting with deputy finance minister of Armenia Davit Ananyan, the State Minister's staff told Artsakhpress.
Artsakh State Minister receives deputy finance minister of Armenia
STEPANAKERT, APRIL 12, ARTSAKHPRESS:During the meeting the deputy finance minister briefed on the purpose of his visit, stating that they are going to convey the positive experience of reforms carried out in Armenia in a number of directions of tax system development to their Artsakh partners in the upcoming meetings.
Artsakh’s State Minister attached importance to these issues and highlighted that Artsakh’s joining to these reforms is a necessary process given the high level integration of tax fields of Artsakh and Armenia.
At the meeting the sides also exchanged views on issues relating to the adoption of Artsakh’s tax code and bilateral cooperation.
The meeting was also attended by Artsakh’s Finance Minister Grigori Martirosyan and first deputy finance minister Artur Harutyunyan.