Բակո Սահակյանը հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն ապրիլի 12-ին հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն Ազգային ժողովի մշտական հանձնաժողովների եւ խմբակցությունների ղեկավարների մասնակցությամբ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, ապրիլի 12, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես հաղորդում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից՝ քննարկվել են պետականաշինության գործընթացին եւ հանրապետությունում մի շարք ռազմավարական ծրագրերի իրականացմանն առնչվող հարցեր:
Հատուկ ուշադրություն է դարձվել սահմանադրական բարեփոխումների ընթացքին եւ միջխորհրդարանական կապերի զարգացմանը:
Խորհրդակցությանը մասնակցում էին ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, պետնախարար Արայիկ Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент Республики Арцах Бако Саакян провел рабочее совещание
12 апреля Президент Республики Арцах Бако Саакян провел рабочее совещание с участием руководителей постоянных комиссий и фракций Национального собрания.
СТЕПАНАКЕРТ, 12 апреля, АРЦАХПРЕСС - Как передает главное информационное управление аппарата Президента Республики Арцах, были обсуждены вопросы, касающиеся государственного строительства и осуществления в республике ряда стратегических программ.
Особое внимание было уделено ходу конституционных реформ и развитию межпарламентских связей.
В совещании приняли участие председатель НС Ашот Гулян, госминистр Араик Арутюнян, другие должностные лица.