Ադրբեջանի իշխանություններն առեւանգել են ընդդիմադիր կնոջը
Ադրբեջանցի քաղաքացիական ակտիվիստ Ֆաթիմա Մովլանլին հայտարարություն է տարածել Facebook- ում` նշելով, որ մարտի 31-ին նրան առեւանգել են եւ տեղափոխել Կազմակերպված հանցագործության դեմ պայքարի գլխավոր վարչություն, որտեղ նա 5 օր է անցկացրել:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, ապրիլի 16, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես հաղորդում է contact.az-ը, նա նշել է, որ որոշակի պատճառներով չէր կարող այս մասին ավելի վաղ ասել:
News.am-ի փոխանցմամբ՝ Մովլանլին հայտարարել է, որ ձերբակալվել էր «Ճանաչե՛ք բռնապետին» բողոքի ակցիային մասնակցելու համար, եւ ԿՀՊԳՎ-ում նրանից պահանջել են սուտ վկայություններ տալ մի շարք անձանց դեմ, ինչն ինքը հրաժարվել է անել: Նա շնորհակալություն է հայտնել հանրային աջակցության համար, ինրը նրան թույլ է տվել կրկին ազատության մեջ լինել եւ որոշակի պաշտպանությու ստանալ: Մովլանլին ասել է, որ շարունակելու է իր պայքարը՝ չնայած ձերբակալման վտանգին:

Власти Азербайджана похитили женщину-оппозиционера
Азербайджанская гражданская активистка Фатима Мовланлы выступила с заявлением на фейсбук, в котором указала, что 31 марта была похищена и доставлена в Главное управление по борьбе с оргпреступностью, где провела 5 дней.
СТЕПАНАКЕРТ, 16 апреля, АРЦАХПРЕСС - Как сообщает contact.az, она отметила, что не могла сказать об этом ранее по определенным причинам. Мовланлы заявила, что была арестована за участие в акции «Узнайте диктатора», и в ходе содержания в ГУБОП от нее требовали дать ложные показания против ряда лиц, что она отказалась сделать. Она поблагодарила за общественную поддержку, которая позволила ей выйти на свободу и обрести некоторую защиту. Мовланлы сказала, что продолжит свою борьбу, несмотря на угрозу ареста.