Մոշաթաղի բուժկետը նոր պայմաններ կունենա
Քաշաթաղի շրջանի Մոշաթաղ համայնքում «Թուֆենկյան» բարեգործական հիմնադրամի ֆինանսավորմամբ մեկնարկել են բուժկետի վերանորոգման շինարարական աշխատանքները:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, ապրիլի 17, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է «Թուֆենկյան» բարեգործական հիմնադրամի գործադիր տնօրենի օգնական Մեդինա Հովհաննիսյանը և մանրամասնել, որ շինարարական աշխատանքները սկսվել են  2 շաբաթ առաջ:
«Ներկայումս տարածքում կատարվում են ներքին հարդարման աշխատանքներ: Վերանորոգումից հետո բուժկետն ունենալու է 4 սենյակ: Շինարարական աշխատանքները նախատեսվում է ավարտել մայիսի սկզբին»,- ավելացրել է Մ. Հովհաննիսյանը:

First aid station of Artsakh's Moshatagh village to have new conditions
With the financial assistance of ''Tufenkian'' charitable foundation renovation works of first aid station have been launched in the the Moshatagh community of Artsakh's Kashatagh region.
First aid station of Artsakh's Moshatagh village  to have new conditions
STEPANAKERT, APRIL 17, ARTSAKHPRESS:Medina Hovhannisyan, assistant to the executive director of the ''Tufenkian'' charitable foundation, told ArtsakhPress about the aforesaid. She added construction works were launched 2 weeks ago.
''Currently, interior decoration works are underway. After being renovated the aid station will have 4 rooms. The construction works are set to be completed by the beginning of May,'' Medina Hovhannisyan added.