Մոշաթաղի բուժկետը նոր պայմաններ կունենա
Քաշաթաղի շրջանի Մոշաթաղ համայնքում «Թուֆենկյան» բարեգործական հիմնադրամի ֆինանսավորմամբ մեկնարկել են բուժկետի վերանորոգման շինարարական աշխատանքները:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, ապրիլի 17, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է «Թուֆենկյան» բարեգործական հիմնադրամի գործադիր տնօրենի օգնական Մեդինա Հովհաննիսյանը և մանրամասնել, որ շինարարական աշխատանքները սկսվել են  2 շաբաթ առաջ:
«Ներկայումս տարածքում կատարվում են ներքին հարդարման աշխատանքներ: Վերանորոգումից հետո բուժկետն ունենալու է 4 սենյակ: Շինարարական աշխատանքները նախատեսվում է ավարտել մայիսի սկզբին»,- ավելացրել է Մ. Հովհաննիսյանը:

Медпункт в Мошатахе будет отремонтирован
В селе Мошатах Кашатагского района начались строительные работы по реконструкции медпункта при финансировании Благотворительного фонда «Туфенкян».
СТЕПАНАКЕРТ, 17 апреля, АРЦАХПРЕСС - В беседе корреспонденту "АРЦАХПРЕСС" помощник исполнительного директора Благотворительного фонда «Туфенкян» Медина Ованесян сообщила, что строительные работы начались две недели назад.
«В настоящее время в этом районе ведутся отделочные работы. После ремонта в медицинском пункте будет 4 комнаты. Ожидается, что строительные работы будут завершены к началу мая», - сказала М. Ованесян.