Մատենադարանի հետ համագործակցությունը գտնվում է բարձր մակարդակի վրա. Նախագահ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն ապրիլի 17-ին ընդունել է Մեսրոպ Մաշտոցի անվան հին ձեռագրերի գիտահետազոտական ինստիտուտի՝ Մատենադարանի պատվիրակությանը՝ հաստատության տնօրեն Վահան Տեր-Ղեւոնդյանի գլխավորությամբ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, ապրիլի 17, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից
Քննարկվել են մշակութային արժեքների պահպանմանն առնչվող մի շարք հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը գոհունակությամբ նշել է, որ Մատենադարանի հետ համագործակցությունը գտնվում է բարձր մակարդակի վրա, ինչի արդյունքները շոշափելի ու տեսանելի են:

On 17 April Artsakh Republic President Bako Sahakyan received the delegation of Matenadaran – the Mesrop Mashtots Scientific-Research Institute of Ancient Manuscripts at the head of its director Vahan Ter-Ghevondyan.
Artsakh President receives Matenadaran’s delegation led by director Vahan Ter-Ghevondyan
STEPANAKERT, APRIL 17, ARTSAKHPRESS:A range of issues related to maintaining cultural values were on the discussion agenda, Presidential Office informed ArtsakhPress.
President Sahakyan noted with satisfaction that ties with the Matenadaran were very strong calling tangible and visible the results of this cooperation.