Մատենադարանի հետ համագործակցությունը գտնվում է բարձր մակարդակի վրա. Նախագահ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն ապրիլի 17-ին ընդունել է Մեսրոպ Մաշտոցի անվան հին ձեռագրերի գիտահետազոտական ինստիտուտի՝ Մատենադարանի պատվիրակությանը՝ հաստատության տնօրեն Վահան Տեր-Ղեւոնդյանի գլխավորությամբ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, ապրիլի 17, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից
Քննարկվել են մշակութային արժեքների պահպանմանն առնչվող մի շարք հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը գոհունակությամբ նշել է, որ Մատենադարանի հետ համագործակցությունը գտնվում է բարձր մակարդակի վրա, ինչի արդյունքները շոշափելի ու տեսանելի են:

Бако Саакян принял делегацию Матенадарана
17 апреля Президент Республики Арцах Бако Саакян принял делегацию Научно-исследовательского института древних рукописей им. Месропа Маштоца – Матенадарана, во главе с директором учреждения Вааном Тер-Гевондяном.
СТЕПАНАКЕРТ, 17 апреля, АРЦАХПРЕСС - Как сообщает главное информационное управление Президента Республики Арцах, был обсужден ряд вопросов, касающихся сохранения культурных ценностей.
Президент Саакян с удовлетворением отметил, что сотрудничество с Матенадараном находится на высоком уровне, и это дает ощутимые и видимые результаты.