ԱՀ և ՀՀ նախագահները քննարկել են հայկական երկու պետությունների փոխգործակցությանն առնչվող հարցեր
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն ապրիլի 22-ին Երեւան քաղաքում հանդիպում է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Արմեն Սարգսյանի հետ։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, ապրիլի 22, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Հանդիպմանը քննարկվել են հայկական երկու պետությունների փոխգործակցությանն առնչվող մի շարք հարցեր:
Ուշադրության կենտրոնում են եղել Հայաստանի մայրաքաղաքում տեղի ունեցող վերջին իրադարձությունները։ Երկուստեք կարեւորվել է երկրում ներքաղաքական կայունության պահպանման եւ բոլոր վիճահարույց հարցերը բացառապես օրենքի սահմաններում ու երկխոսության միջոցով լուծելու անհրաժեշտությունը:

Artsakh and Armenia Presidents meet in Yerevan
On 22 April Artsakh Republic President Bako Sahakyan met in Yerevan with President Armen Sargsyan of the Republic of Armenia.
STEPANAKERT, APRIL 22, ARTSAKHPRESS:Issues related to the cooperation between the two Armenian states were discussed during the meeting, Artsakh President's Office informed ArtsakhPress.
Special attention was paid to the recent events taking place in the Armenian capital. Both sides noted the necessity of maintaining internal stability and solving all the problems exclusively within the law and through dialogue.