Շուշիի «Նարեկացի» կենտրոնում դասախոսություններ կկազմակերպվեն
Մայիսի 6-ին Շուշիի «Նարեկացի» արվեստի միություն կայցելի Կոմիտասի թանգարան-ինստիտուտի աշխատակիցները, ովքեր այցի ընթացքում մի շարք թեմաներով կվարեն դասախոսություններ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, ապրիլի 23, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է «Նարեկացի» արվեստի միության ադմինիստրատոր Մարիամ Անդրեասյանը՝ տեղեկացնելով, որ մուտքն ազատ է բոլոր ցանկացողների համար:
Նրա խոսքով՝ ժամը 15:00-ին  դասախոսություն-աշխատանոց կանցկացվի «Կոմիտասը և հայ երաժշտությունը», իսկ 18։00- ին՝ համերգ-դասախոսություն «Հայ հոգևոր երգարվեստի պատմության ուրվագծեր» թեմաներով:
Նշենք, որ Շուշիի «Նարեկացի» արվեստի միության նախաձեռնությամբ մայիսի 5-ին Կոմիտասի թանգարան-ինստիտուտի աշխատակազմը նույն ծրագրով կայցելի նաև Ստեփանակերտի Կոմիտասի անվան երաժշտական դպրոց և Սայաթ-Նովայի անվան երաժշտական ուսումնարան։

Lectures to be organized at Shushi’s “Narekatsi” center
On May 6 workers of Komitas Museum-Institute will visit Shushi’s “Narekatsi” Art Union. They will conduct lectures on a number of topics, administrator of the union, Mariam Andreasyan, told ArtsakhPress, adding that the entrance is free.
STEPANAKERT, APRIL 23, ARTSAKHPRESS:She said a workshop titled “Komitas and Armenian music” will be held at 3 pm and another lecture titled “Outlines of Armenian spiritual music’s history” will be carried out at 6 pm.
To note, at the initiative of Shushi’s “Narekatsi” Art Union, on May 5 workers of the Komitas Museum-Institute will visit Stepanakert’s music school after Komitas and Sayat-Nova musical college.