Համերգ-դասախոսությամբ Արցախ կայցելի Կոմիտասի թանգարան-ինստիտուտի աշխատակազմը
Երևանի Կոմիտասի թանգարան-ինստիտուտի աշխատակազմը համերգ-դասախոսությամբ կայցելի Ստեփանակերտի Կոմիտասի անվան երաժշտական դպրոց, Սայաթ-Նովայի անվան երաժշտական քոլեջ և Շուշիի «Նարեկացի» արվեստի միություն։
Համերգ-դասախոսությամբ Արցախ կայցելի  Կոմիտասի թանգարան-ինստիտուտի աշխատակազմը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, ապրիլի 30, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է «Նարեկացի» արվեստի միության ադմինիստրատոր Մարիամ Անդրեասյանը:
Նա  նշել  է, որ,  մայիսի 5-ին, Կոմիտասի  անվան  երաժշտական   դպրոցում    թանգարան-ինստիտուտի գիտական բաժնի  ղեկավար  Տաթևիկ   Շախկուլյանը   հանդես է   գալու   «Կոմիտասը  և   հայ երաժշտությունը»   թեմայով,   իսկ  արվեստագիտության  դոկտոր, պրոֆեսոր,  ՀՀ արվեստի վաստակավոր գործիչ Մհեր Նավոյանը՝   «Հայ հոգևոր երգարվեստի պատմության  ուրվագծեր»  թեմայով  դասախոսությամբ: Նույն  օրը,  ժամը 17:00-ին     Սայաթ-Նովայի    անվան  երաժշտական   քոլեջում   տեղի   է  ունենալու  Կոմիտասի  թանգարան-ինստիտուտի  «Գեղարդ»    երգեցիկ    խմբի   համերգը:
Մեր  զրուցակցը  նաև տեղեկացրել   է, որ    մայիսի  6-ին՝ ժամը  15:00-ին, Կոմիտասի թանգարան-ինստիտուտի աշխատակազմը համերգ-դասախոսությամբ հանդես  կգա  Շուշիի «Նարեկացի» արվեստի միությունում:

Сотрудники музея-института Комитаса посетят Арцах с концертом-лекцией
Сотрудники Ереванского музея-института Комитаса с концертом-лекцией посетят Музыкальную школу имени Комитаса г. Степанакерта, Музыкальный колледж «Саят-Нова» и союз искусств «Нарекаци» г. Шуши.
СТЕПАНАКЕРТ, 30 апреля, АРЦАХПРЕСС - Об этом в интервью корреспонденту «Арцахпресс» сообщила администратор союза искусств «Нарекаци» Мариам Андреасян.
Она отметила, что 5 мая, в музыкальной школе им. Комитаса с лекциями выступят руководитель научного отдела музея-института Татевик Шахкулян по теме «Комитас и армянская музыка», и кандидат искусствоведения, профессор, заслуженный деятель искусства Армении Мгер Навоян – с лекцией «Очерк истории армянской духовной музыки». В этот же день в 17:00 в музыкальном колледже «Саят-Нова» состоится концерт музыкальной группы «Гегард» Музея-института «Комитас».
Наша собеседница также сообщила, что 6 мая в 15:00 сотрудники музея-института Комитаса выступят с концертом-лекцией в Художественном институте «Нарекаци» в г. Шуши.