Բակո Սահակյանն ընդունել է ՀՀ Ազգային ժողովի պատվիրակությանը
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մայիսի 4-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի պատվիրակությանը, որի կազմում էին «ՀՀԿ», «Ծառուկյան», «Ելք», «ՀՅԴ» խմբակցությունների ներկայացուցիչները:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մայիսի 4, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, քննարկվել են հայկական երկու պետությունների ներքին եւ արտաքին քաղաքականությանը վերաբերող մի շարք հարցեր:
Հատուկ ուշադրություն է դարձվել Հայաստանի Հանրապետությունում ստեղծված ներքաղաքական իրավիճակին:
Արցախի Հանրապետության Նախագահը կարեւորել է Հայաստանում ներքաղաքական կայունության հաստատման անհրաժեշտությունը՝ նշելով, որ դրանից է մեծապես կախված նաեւ Արցախի անվտանգությունը:
Հանդիպմանը մասնակցում էին Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, պետնախարար Արայիկ Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Бако Саакян принял делегацию Национального собрания Республики Армения
4 мая Президент Республики Арцах Бако Саакян принял делегацию Национального собрания Республики Армения, состоящую из представителей фракций РПА, «Царукян», «Елк», АРФД.
Бако Саакян  принял делегацию Национального собрания Республики Армения
СТЕПАНАКЕРТ, 4 мая, АРЦАХПРЕСС - Как передает главное информационное управление аппарата Президента Республики Арцах, был обсужден ряд вопросов, касающихся внутренней и внешней политики двух армянских государств.
Особое внимание было уделено внутриполитической ситуации в Республике Армения.
Президент Республики Арцах подчеркнул необходимость установления внутриполитической стабильности в Армении, отметив, что от этого во многом зависит также безопасность Арцаха.
Во встрече приняли участие председатель Национального собрания Республики Арцах Ашот Гулян, госминистр Араик Арутюнян, другие должностные лица.