Նիկոլ Փաշինյանը հեռախոսազրույց կունենա Վրաստանի վարչապետի հետ
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը մայիսի 11-ին հեռախոսազրույց կունենա վրաց գործընկերոջ՝ Գիորգի Կվիրիկաշվիլիի հետ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մայիսի 11, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին Փաշինյանն ասաց ֆեյսբուքյան իր էջում ուղիղ միացման ժամանակ:
«Պետք է հեռախոսազրույց ունենամ Վրաստանի վարչապետի հետ: Պետք է քննարկենք կարևոր հարցեր»,- ասաց Նիկոլ Փաշինյանը:
Նիկոլ Փաշինյանը մայիսի 10-ին «Առաջին ալիք»-ին տված բացառիկ հարցազրույցում հայտարարել էր, որ Վրաստանի վարչապետ Գիորգի Կվիրիկաշվիլիին հրավիրել է Հայաստան և հույս հայտնել, որ նման հրավեր կստանա նաև Վրաստանից: «Վրաստանը բարեկամ երկիր է: Վրաստանի և Հայաստանի եղբայրական հարաբերությունները պետք է զարգանան, քանի որ մենք եղբայրական երկրներ ենք և գործընկերներ»,- նշել էր նա:

Armenian PM says due to have phone call with Georgian counterpart
Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan says he will hold a phone conversation with Georgian counterpart Giorgi Kvirikashvili on May 11.
STEPANAKERT, MAY 11, ARTSAKHPRESS-ARMENPRESS:“I must have a phone talk with Georgia’s Prime Minister. We must discuss important issues”, Pashinyan said on Facebook.
Speaking to Georgia’s First Channel in a May 10 exclusive interview, the Armenian PM said he has invited his Georgian counterpart to visit Armenia.
“Georgia is a friendly country. The brotherly relations of Georgia and Armenia must develop because we are brotherly countries and partners”, Pashinyan said.