ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարին
ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը մայիսի 17-ին ընդունել է ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Յուրի Խաչատուրովին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մայիսի 17, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Հանդիպման ընթացքում ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարը շնորհավորել է ՀՀ պաշտպանության նախարարին պատասխանատու պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ, մաղթել հաջողություններ հետագա գործունեության մեջ:
Ինչպես տեղեկացրին ՀՀ պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, Յուրի Խաչատուրովը Դավիթ Տոնոյանին տեղեկացրել է  ս.թ. մայիսի 23-ին  Աստանայում կայանալիք ՀԱՊԿ պաշտպանության նախարարների խորհրդի հերթական նիստի նախապատրաստական աշխատանքների մասին:
ՀՀ պաշտպանության նախարարը կարևորել է ՀԱՊԿ-ի դերը ՀՀ անվտանգության ապահովման գործում և կազմակերպության ռազմական բաղադրիչի զարգացման անհրաժեշտությունը: Դավիթ Տոնոյանը վստահեցրել է, որ Հայաստանը այսուհետ ևս կշարունակի կառուցողական ջանք գործադրել կազմակերպության կայացման, միջազգային վարկանիշի և հեղինակության բարձրացման գործում:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են նաև միջազգային և տարածաշրջանային անվտանգության, ինչպես նաև երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր:

Defense minister of Armenia Davit Tonoyan on May 17 received CSTO Secretary General Yuri Khachaturov, the defense ministry said.
Defense minister Tonoyan holds meeting with CSTO Secretary General
STEPANAKERT, MAY 17, ARTSAKHPRESS:During the meeting the CSTO chief congratulated minister Tonoyan on his appointment and wished him success in his future activities.
Yuri Khachaturov introduced the defense minister on the preparation works of the session of the CSTO defense ministers’ council which will be held in Astana on May 23.
Minister Tonoyan attached importance to the CSTO role on ensuring Armenia’s security and the necessity to develop the organization’s military component. Davit Tonoyan assured that Armenia will continue making constructive efforts for the development of the structure, as well as for the increase of its international rating and reputation.
International and regional security matters, as well as other issues of bilateral interest were discussed during the meeting.