ԼՂՀ ԳԳԱ հիմնադրամի տնօրեն Աշոտ Բախշիյանը մասնակցել է Բրնոյի միջազգային ագրոցուցահանդեսին
ԼՂՀ Գյուղի և Գյուղատնտեսության աջակցության հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Աշոտ Բախշիյանը ապրիլի 5-10-ը մասնակցել է Չեխիայի հանրապետության Բրնո քաղաքում կազմակերպված միջազգային ագրոցուցահանդեսին:
Այս մասին «Արցախպրես»-ին տեղեկացրին ԼՂՀ ԳԳԱՀ  տեղեկատվության բաժնից՝ հավելելով, որ ցուցահանդեսին ներկայացված էին համաշխարհային ճանաչում ունեցող գյուղտեխնիկայի, գյուղատնտեսական արտադրանքների,  սերմերի և այլ նյութերի բազմաթիվ ցուցանմուշներ:
Այցի հիմնական նպատակներից Արցախում արտասահմանյան ներդրումներ ապահովելու ուղղությամբ տարված աշխատանքներն են, որի շրջանակներում Ա. Բախշիյանը գործնական հանդիպումներ է ունեցել Չեխիայի ֆինանսական խոշոր բանկային կառույցների և ընկերությունների ներկայացուցիչների, ինչպես նաև՝ մի շարք անհատ գործարարների հետ: Հանդիպման արդյունքում պայմանավորվածություն է ձեռքբերվել արցախյան գյուղատնտեսական մի շարք ծրագրերի արտոնյալ վարկավորման վերաբերյալ:
Այցի շրջանակներում Ա. Բախշիյանը հանդիպել է նաև Չեխիայում ՀՀ դեսպան Տիգրան Սեյրանյանի և հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ: Տեղի են ունեցել շահագրգիռ քննարկումներ, առաջարկվել են նոր ծրագրեր Արցախի գյուղատնտեսության, ինչպես նաև այլ ոլորտների զարգացմանն առնչվող հարցերի շուրջ:
Աղբյուրի տեղեկացմամբ, միջազգային ագրոցուցահանդեսին, ԼՂՀ Գյուղի և Գյուղատնտեսության աջակցության հիմնադրամի գործադիր տնօրենի մասնակցությանը աջակցել է Արևելյան Եվրոպայում Ռուսաստանի Դաշնության առևտրա-արդյունաբերական պալատի ներկայացուցիչ Վլադիմիր Միկոյանը:

The Director of the Support Fund of Village and Agriculture of the NKR Ashot Bakhshyan partook in the International Agriculture Exhibition in Brno
From 5-10 April the Director of the SFVA of the NKR Ashot Bakhshyan partook in the international agriculture exhibition in Brno, Czech Republic.
From 5-10 April the Director of the SFVA of the NKR Ashot Bakhshyan partook in the international agriculture exhibition in Brno, Czech Republic. ]
The support fund of village and agriculture of the NKR informed Artsakhpress that world-famous agricultural machinery, agricultural products, seeds and other materials were represented in the exhibition. Within the framework of the visit A. Bakhshiyan had business meetings with the representatives of major financial institutions and companies of the Czech Republic as well as with a number of private entrepreneurs.
A. Bakhshiyan also had a meeting with the Armenia's Ambassador to the Czech Republic Tigran Seyranyan and representatives of the Armenian community. Issues related to the development of various spheres of Artsakh agriculture were discussed. According to the source, the representative of the Chamber of Commerce and Industry of the Russian Federation Vladimir Mikoyan uses any excuse and opportunity for economic development of Artsakh and its recognition worldwide. Ashot Bakhshiyan's visit to the Czech Republic was organized with V. Mikoyan immediate efforts.