Մերձդնեստրի ԱԳ նախարարը շնորհավորական ուղերձ է հղել Արցախի Հանրապետության ԱԳՆ հիմնադրման 25-ամյակի կապակցությամբ
Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանը շնորհավորական ուղերձ է ստացել Մերձդնեստրի Մոլդովական Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Վիտալի Իգնատևից Արցախի Հանրապետության արտաքին քաղաքական գերատեսչության հիմնադրման 25-ամյակի կապակցությամբ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏհուլիսի 25, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍԻնչպես տեղեկացրին ԱՀ արտաքին գործերի նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, շնորհավորական ուղերձում, մասնավորապես, նշվում է
«Հանրապետության արտաքին քաղաքական գերատեսչությունն անցել է ոչ դյուրին ճանապարհ՝ պայքարելով սեփական պետականություն ունենալու իրավունքի ճանաչման համար և ակտիվորեն պաշտպանելով Արցախի ժողովրդի շահերը։ Այսօր ԼՂՀ ԱԳՆ-ն աշխատասեր և պատասխանատու դիվանագետների հուսալի և համախմբված թիմ է, որն ի վիճակի է լուծել ամենաբարդ արտաքին քաղաքական  խնդիրները։
Մերձդնեստրում բարձր են գնահատում մեր երկրների միջև օրեցօր ամրապնդվող սերտ մշակութային և հոգևոր կապերը, որոնց պահպանման գործում առաջատար դերը պատկանում է արտաքին գործերի նախարարություններին»:

Minister of foreign affairs of Pridnestrovie congratulated on 25th anniversary of establishment of Artsakh MFA
Minister of Foreign Affairs of the Republic of Artsakh (Nagorno Karabakh Republic) Masis Mayilian received a congratulatory message from Foreign Minister of the Pridnestrovien Moldavian Republic (Transdniestrian Moldovan Republic) Vitaly Ignatyev on the 25th anniversary of the establishment of the Foreign Ministry of Artsakh, the latter informed.
STEPANAKERT, JULY 25, ARTSAKHPRESS: The congratulatory message, in particular, reads:
“The Foreign Ministry of the Republic has gone through an uneasy path, fighting for the recognition of the right to its own statehood and actively defending the interests of the people of Artsakh.  Today, the NKR MFA is a reliable and united team of hardworking and responsible diplomats, capable of solving the most complex foreign policy tasks.
Pridnestrovie highly appreciates the close cultural and spiritual ties that are growing day by day between our countries, whereby the Ministries of Foreign Affairs have the leading role in maintaining them."