Aram MP3-ի «Not Alone» երգն ամենաշատ դիտումներն է հավաքել YouTube-ում
«Եվրատեսիլ 2014» երգի մրցույթում Հայաստանը ներկայացնող Aram MP3-ի երգը շարունակում է գլխավորել մրցույթին ներկայացված երգերի YouTube-յան դիտումների աղյուսակը: Ինչպես հաղորդում է «Արցախպրես»-ը, մրցույթը լուսաբանող Wiwibloggs կայքը, հիմնվելով eurovision.tv հեռուստաընկերության YouTube-յան պաշտոնական ալիքի դիտումների վրա, կազմել է երգի մրցույթի մասնակցող երկրների վարկանիշային աղյուսակը:
Ապրիլի 14-ի դրությամբ, ինչպես և երկու շաբաթ առաջ, առաջին տեղում էր Հայաստանը` 1 միլիոն 950 հազար 555 դիտումով: Երկրորդ տեղն է զբաղեցրել Ավստրիան (1 482 772), երրորդը` Մոնտենեգրոն` (760 387), ապա Իսպանիան (558 277) և Իտալիան (555 918): Թոփ տասնյակում են ընդգրկվել նաև` Միացյալ Թագավորությունը, Ադրբեջանը, Իսրայելը, Լեհաստանը, Ուկրաինան:
Նշվում է, որ նախորդ տարիներին, ի տարբերություն այս տարվա, շատ ավելի հեշտ է եղել գուշակել մրցույթի առաջատարներին: «Այս տարի ամեն ինչ շատ ավելի բարդ է, ուստի և ավելի հետաքրքիր է: «Եվրատեսիլ 2013-ի» հիմնական ֆավորիտներն էին Դանիան, Նորվեգիան և Ուկրաինան, որոնք բոլորն էլ հայտնվեցին առաջին քառյակում: Այս տարի, բուքմեյքերական գործակալությունների կանխատեսումների համաձայն, հաղթողը լինելու է Հայաստանը»,- գրում է Wiwibloggs-ը` միաժամանակ նկատելով, որ վերջերս Aram Mp3-ի հաղթանակի հավանականությունը, այնուամենայնիվ, սկսել է նվազել և զուգահեռաբար աճել են Շվեդիայի ներկայացուցիչ Սանայի շանսերը, ով այժմ երկրորդն է գործակիցների թվով:
Այժմ Դանիայում նախատեսվող «Եվրատեսիլ» մրցույթում Հայաստանը ներկայացնող Արամ MP3-ն համերգային շրջագայությամբ Եվրոպայում է: Ապրիլի 14-ին նա մասնակցել է Մեծ Բրիտանիայի մայրաքաղաք Լոնդոնում կայացած «London Eurovision party» համերգին` կատարելով հիթ դարձած Not Alone երգը: «Եվրատեսիլ 2014» 59-րդ ամենամյա մրցույթը տեղի է ունենալու Դանիայի մայրաքաղաք Կոպենհագենի «B&W Hallerne» արենայում: Երրորդ անգամ է, ինչ մրցույթն անցկացվելու է Դանիայում, վերջինը` 2001 թվականին էր: Մրցույթի կիսաեզրափակիչները նախանշված են մայիսի 6-ին և 8-ին, իսկ եզրափակիչը` մայիսի 10-ին: Մրցույթին մասնակցելու են մոտ 3 տասնյակ երկրներ: 12 երկիր հրաժարվել է մասնակցել «Եվրատեսիլ 2014» երգի միջազգային մրցույթին` պարզաբանելով դա ոչ միայն ֆիննասական խնդիրներով, այլ մրցույթի հանդեպ հետաքրքրության նվազմամբ:

Песня Арама МРЗ «Not Alone» зарегистрировала больше всего просмотров в YouTube
Песня армянского участника международного конкурса «Евровидение-2014» Арама МРЗ «Not Alone» по- прежнему возглавляет рейтинг просмотров в YouTube. Как сообщает Арцахпресс, освещающий конкурс сайт Wiwibloggs, основываясь на просмотрах официального канала телекомпании eurovision.tv в YouTube, составил рейтинговую таблицу стран-участниц.
Песня армянского участника международного конкурса «Евровидение-2014» Арама МРЗ «Not Alone» по- прежнему возглавляет рейтинг просмотров в YouTube. Как сообщает Арцахпресс, освещающий конкурс сайт Wiwibloggs, основываясь на просмотрах официального канала телекомпании eurovision.tv в YouTube, составил рейтинговую таблицу стран-участниц. По состоянию на 14 апреля, как и две недели назад, на первом месте Армения с 1 млн 950 тысяч 555 просмотров. На втором месте Австрия – 1 482 772 просмотра, на третьем Монтенегро – 760 387, затем Испания – 558 277 и Италия – 555 918. В топ-десятке также Великобритания, Азербайджан,
Израиль, Польша и Украина. Отмечается, что в предыдущие годы гораздо легче было
угадать фаворитов этого конкурса. «В этом году все сложнее и поэтому интереснее. В числе основных фаворитов «Евровидение-2013» были Дания, Норвегия и Украина - все они оказались в первой четверке. В этом году, по прогнозам букмекерских агентств, победителем станет Армения», - пишет Wiwibloggs, отмечая также, что недавно вероятность победы Арама МРЗ начала снижаться, параллельно растут шансы представителя Швеци, пока второго по числу очков.
Сейчас Арам МРЗ совершает промтур по Европе - 14 апреля он выступил на концерте «London Eurovision party» в столице Великобритании, исполнив свой хит Not Alone. Представитель Армении Арам МрЗ выступит в первом полуфинале международного конкурса песни «Евровидение-2014»,
стартующего 6 мая на арене «B&W Hallerne» в Копенгагене, с песней «Not Alone». Затем выступят представители Латвии, Эстонии, Швеции, Исландии, Албании, России. Азербайджана, Украины, Бельгии, Молдовы, Сан Марино, Португалии, Нидерландов, Монтенегро и Венгрии.
Полуфиналы конкурса состоятся 6 и 8 мая, а финал – 10 мая. В конкурсе примут участие около 30 стран. 12 стран отказались от участия, объяснив это не финансовыми проблемами, а снижением интереса к этому конкурсу.