Պարույր Սևակի 90-ամյակին նվիրված Ստեփանակերտի Մուրացանի անվան քաղաքային գրադարանը հուշ-ցերեկույթ է կազմակերպել
Հայ մեծանուն բանաստեղծ Պարույր Սևակի 90-ամյակին նվիրված Ստեփանակերտի Մշակույթի և երիտասարդության պալատի փոքր դահլիճում Մուրացանի անվան քաղաքային գրադարանը հուշ-ցերեկույթ է կազմակերպել:
Հայ մեծանուն բանաստեղծ Պարույր Սևակի 90-ամյակին նվիրված Ստեփանակերտի Մշակույթի և երիտասարդության պալատի փոքր դահլիճում Մուրացանի անվան քաղաքային գրադարանը հուշ-ցերեկույթ է կազմակերպել: «Արցախպրես»-ի տեղեկացմամբ, միջոցառմանը բացման խոսքով հանդես եկավ Ստեփանակերտի Մուրացանի անվան քաղաքային գրադարանի տնօրեն Մարիա Խաչատրյանը, ով ներկայացրեց մեծ բանաստեղծի ստեղծագործական գործունեության և կենսագրական ուշագրավ դրվագները, որն անմնացորդ նվիրում էր հայրենիքին, ժողովրդին և մարդուն: «Պարույր Սևակը, դեռ կենդանության օրոք, վաստակել էր ժողովրդի սերն ու հարգանքը: Նրա հայրենասիրական ստեղծագործությունները խտացնում էին հայոց անցյալը, ներկան և ապագայի նկատմամբ բանաստեղծի մտահոգություններն ու լավատեսությունը: Եվ մինչ Սևակն իր ստեղծագործական հնարավորությունների վերելքն էր ապրում`նոր մտահղացումներով ու ծրագրերով, 1971թ. հունիսի 17-ին զոհվեց ողբերգական ավտովթարի հետևանքով»,- ասաց Մ. Խաչատրյանը:
Պ. Սևակի 90-ամյակին նվիրված գրական միջոցառման ընթացքում մեծ գրողի ստեղծագործություններից ասմունքեցին միջոցառմանը մասնակից աշակերտները: Ցուցադրվեց նաև փոքրիկ տեսաֆիլմ Սևակի կյանքի և գործունեության մասին: Միջոցառմանը մասնակցում էին մտավորականներ, գրողներ, ուսանողներ և Սևակի պոեզիայի երկրպագուներ:

Вечер памяти, посвященный 90-летнему юбилею Паруйра Севака, организовала степанакертская городская библиотека им. Мурацана
В малом зале Степанакертской городской библиотеке им. Мурацана был организован вечер памяти великого армянского поэта Паруйра Севака. По сообщению “Арцахпресс”, со словами приветствия выступила директор библиотеки Мария Хачатрян, представившая эпизоды жизни и деятельности великого поэта, которая полностью была посвящена родине, народу, человеку.
Вечер памяти, посвященный 90-летнему юбилею Паруйра Севака, организовала степанакертская  городская библиотека им. Мурацана
В малом зале Степанакертской городской библиотеке им. Мурацана был организован вечер памяти великого армянского поэта Паруйра Севака. По сообщению “Арцахпресс”, со словами приветствия выступила директор библиотеки Мария Хачатрян, представившая эпизоды жизни и деятельности великого поэта, которая полностью была посвящена родине, народу, человеку. "П. Севак, еще будучи живым, заслужил любовь и уважение своего народа. Его патриотические произведения обогатили наше прошлое, выразили переживания и оптимистические думы. Мы вместе с П. Севаком переживаем подъем его творческих возможностей посредством новых идей и программ. 17 июня 1971г. погиб в результате трагического несчастного случая,”-сказала директор. На мероприятии прозвучали произведения П. Севака в исполнении присутствующих учеников. Был показан небольшой фильм о жизни и деятельности П. Севака. Здесь присутствовали представители интеллигенции, писатели, студенты и любители поэзии Севака.