Հայկական զինուժը վերահսկում է իրավիճակը սահմանին. Սեյրան Օհանյան
Իրավիճակը հայ-ադրբեջանական եւ արցախա-ադրբեջանական սահմանին շարունակում է մնալ լարված, սակայն հայկական բանակը, տիրապետելով խնդիրներին, կարողանում է համապատասխան հակահարված տալ եւ պահպանել սահմանային անդորրը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, սեպտեմբերի 1, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն ասաց, որ վերջին օրերին հակառակորդը գործածել է ականանետեր, իրականացրել դիվերսիոն հետախուզության փորձեր, որոնք, սակայն, հաջողությամբ կանխվել են:
«Սահմանային լարվածությունն առկա է: Կրակոցների թիվը մե՛կ ավելանում, մե՛կ պակասում է, եւ այս վերջին ժամանակահատվածում Հայաստանի եւ Արցախի սահմանին կրակում են ականանետերից: Հայկական Զինված ուժերը բոլոր միջոցառումների իրականացումն են առաջին գծում` անվտանգության խնդիրների ապահովում, հակառակորդին հետեւելը եւ համապատասխան կանխարգելիչ միջոցառումների իրականացումը: Հակառակորդը դիվերսիոն հետախուզուության մի քանի փորձեր կատարել է, որոնք հաջողությամբ կանխվել են»,- ասաց Սեյրան Օհանյանը:
Նախարարը նաև հավելեց, որ հայկական զինուժը իրավիճակը վերահսկում է եւ ժողովուրդը կարող է  հանգիստ լինել, քանի որ հայկական բանակը իր խնդիրներն տիրապետում եւ ինչպես Արցախյան գոյամարտի տարիներին այնպես էլ այսօր, դրանք փայլուն կերպով իրականացնում:

Seyran Ohanyan: Armed Forces of Armenia controls situation on border
The situation on Armenia-Azerbaijan and Artsakh-Azerbaijan border remains tense but the Armenian Army makes successful counterattacks and preserves calmness on the border.
STEPANAKERT, SEPTEMBER 1, ARTSAKHPRESS-ARMENPRESS: Seyran Ohanyan, the Defense Minister of the Republic of Armenia, informed that in recent days the rival had made use of mortars and made attempts of subversive actions which were successfully prevented.
“There is tension on the border. The number of shots increases and decreases from time to time and recently they have been firing toward Artsakh border from mortars.  The Armed Forces of Armenia take all the necessary measures on the frontline: security provision issues, following the rival and taking the necessary preventive measures. The rival made several attempts of subversive actions which were successfully prevented, ” said Ohanyan.
The Minister also added that the Armed Forces of Armenia control the situation and the people can be calm as the Armenian Army knows the tasks set before it and carries them out excellently like it did in the Artsakh Liberation War.