Սերգեյ Սմբատյանը ելույթ կունենա Քարնեգի հոլում
Հայաստանի պետական երիտասարդական նվագախմբի գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր Սերգեյ Սմբատյանը ելույթ կունենա Նյու Յորքի հեղինակավոր Քարնեգի հոլում:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հոկտեմբերի 19, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Համերգասրահի պաշտոնական carnegiehall.org կայքի փոխանցմամբ՝  Սմբատյանը հոկտեմբերի 27-ին որպես դիրիժոր կղեկավարի Կորեայի կամերային նվագախումբը: Համերգը նվիրված է 1965 թվականին հիմնադրված նվագախմբի 50, ինչպես նաև ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի 70-ամյակին:
Համերգին հանդես կգան նաև ջութակահարներ Սոյանգ Յունը և Ինո Միրկովիչը, մեցցո սոպրանո Քարլի Պաոլին, կոնտրաբաս Միլթոն Մաշանդրին: Երեկոյի ընթացքում կհնչեն Գերշվինի, Պիացոլայի, Բոտեզինիի, Վայլի, Օբրադորսի և այլ կոմպոզիտորների գործերը:

Sergey Smbatyan to perform at Carnegie Hall
Artistic Director and Principal Conductor of State Youth Orchestra of Armenia Sergey Smbatyan will perform at prestigious Carnegie Hall, New York, carnegiehall.org informed.
STEPANAKERT, OCTOBER 19, ARTSAKHPRESS: Smbatyan will conduct Korean Chamber Orchestra on October 27. The concert is dedicated to 50th anniversary of the orchestra founded in 1965 and 70th anniversary of UNESCO.
Violinist Soyoung Yoon and Ino Mirković, mezzo-soprano Carly Paoli, double bass Milton Masciadri will perform during the concert. Works by Gershwin, Piazzolla, Obradors  and many others will be played during the event.