Մինսկի խմբի համանախագահները ԼՂ հարցով ելույթ են ունեցել ԵԱՀԿ Մշտական խորհրդում
ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության թեմայով ելույթ են ունեցել ԵԱՀԿ Մշտական խորհրդում:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, նոյեմբերի 12, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Թվիթերի» իր միկրոբլոգում գրառում է կատարել ՄԽ ԱՄՆ համանախագահ, դեսպան Ջեյմս Ուորլիքը: «Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման հարցով ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները ելույթ են ունեցել ԵԱՀԿ Մշտական խորհրդում»,-գրում է Ուորլիքը:
Ավելի վաղ, ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Ջեյմս Ուորլիքը (ԱՄՆ), Պիեռ Անդրյուն (Ֆրանսիա) և Իգոր Պոպովը (ՌԴ) Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման թեմայով խորհրդատվություն են ունեցել Գերմանիայի արտգործնախարար Ֆրանկ-Վալտեր Շտայնմայերի հետ: Գերմանիան հաջորդ տարի նախագահելու է ԵԱՀԿ-ում:

Сопредседатели Минской группы выступили по вопросу карабахского конфликта в Постоянном Совете ОБСЕ
СТЕПАНАКЕРТ, ноября 12 АРЦАХПРЕСС - Об этом в Twitter пишет американский сопредседатель Минской группы ОБСЕ Джеймс Уорлик.
«Сопредседатели Минской группы выступили по вопросу урегулирования карабахского конфликта в Постоянном Совете ОБСЕ»,- пишет американский сопредседатель Минской группы ОБСЕ Джеймс Уорлик.
Ранее Сопредседатели Минской группы ОБСЕ Джеймс Уорлик(США), Пьер Андрие (ФРанция) и Игорь Попов (РФ) провели совещание с министром ИД Германии Франком-Вальтером Штайнмайером по тому же вопросу, поскольку в будущем году председательство в ОБСЕ переходит к Германии.