Ֆիլհարմոնիկ նվագախումբը Հայոց ցեղասպանության տարելիցին նվիրված համերգով հանդես է եկել Լեհաստանում
Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախումբը Հայոց ցեղասպանության տարելիցին նվիրված համերգով հանդես է եկել Լեհաստանում:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, նոյեմբերի 30, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀԱՖՆ գլխավոր պրոդյուսեր Արման Պադարյանը  տեղեկացրեց, որ համերգը տեղի է ունեցել նոյեմբերի 29-ին:
«Մեր լավագույն համերգներից էր, շատ լավ է անցել: Համերգի տոմսերն ամբողջությամբ սպառվել էին: Միջոցառմանը ներկա էր Լեհաստանում Հայաստանի դեսպանը»,-նշեց Արման Պադարյանը:
Նվագախումբը, գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր Էդուարդ Թոփչյանի ղեկավարությամբ, Վարշավայի «SALA KONCERTOWA»-ում ներկայացրել է Ն. Ռիմսկի-Կորսակովի «Իսպանական կապրիչիո», Ա. Խաչատրյանի  Ջութակի կոնցերտ, Պ. Չայկովսկու Սիմֆոնիա թիվ 1 ստեղծագործությունները:
Որպես մենակատար հանդես է եկել Անուշ Նիկողոսյանը (ջութակ):
Նվագախմբի հաջորդ կանգառը Գերմանիան է. Ֆիլհարմոնիկը դեկտեմբերի 2-ին և 3-ին երկու համերգ կունենա Լյուդվիգսհաֆենի «BASF Feierabendhaus» համերգասրահում:

Филармонический оркестр Армении выступил в Польше с концертом, посвященным Геноциду армян
Национальный Филармонический оркестр Армении выступил в Польше с концертом, посвященным Геноциду армян.
СТЕПАНАКЕРТ, ноября 30 АРЦАХПРЕСС  - АРМЕНПРЕСС  - Генеральный продюсер оркестра Арман Падарян сообщил , что концерт состоялся 29­-го ноября. «Это был один из наших лучших концертов, билеты были распроданы. На нем присутствовал шпосол Армении в Польше»,­сказал Арман Падарян. Оркестр, под руководством главного дирижера Эдуарда Топчяна, представил в «SALA KONCERTOWA» в Варшаве «Испанское каприччио» Римского­Корсакова, Скрипичный концерт Арама Хачатуряна и 1­ю симфонию Чайковского. Солировала Ануш Никогосян (скрипка). Следующая остановка оркестра – Германия. 2­го и 3­го декабря оркестр выступит в зале «BASF Feierabendhaus» в Людвигсхафене. Концерты также посвящены 90­летию со дня основания оркестра.