«Արցախպրես»-ի կայքում մեկնարկել է հոբելյանական կոնյակի անվան ընտրության քվեարկությունը
Այսօր՝ փետրվարի 3-ին՝ երեկոյան, «Արցախպրես»-ի կայքում կմեկնարկի Արցախի Հանրապետության անկախության 25-ամյակին նվիրված հոբելյանական կոնյակի անվան ընտրության քվեարկությունը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 3, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի կայքի ստորին հատվածում կարող եք գտնել համապատասխան հարցումը և քվեարկել 6 տարբերակներից մեկի օգտին: Քվեարկությունը տևելու է մինչև փետրվարի 6-ի ժամը 14:00, որից հետո վարչապետի կողմից ստեղծված հանձնաժողովը կամփոփի խորհրդատվական քվեարկության արդյունքները՝ հրապարակելով իր վերջնական որոշումը:
Հիշեցնենք, որ ԼՂՀ կառավարության նախաձեռնությամբ՝ արտադրվելու է Արցախի Հանրապետության անկախության 25-ամյակին նվիրված հոբելյանական 10 հազար շիշ կոնյակ, որոնց վաճառքից հավաքագրված հասույթը ուղղվելու է պաշտպանության բանակի հզորության ամրացմանը: Կոնյակի անվան ընտրության համար հայտարարված մրցույթի արդյունքում, հանձնաժողով է ներկայացվել 128 առաջարկ` 58 հոգու կողմից:

На сайте "Artsakhpress" стартовал конкурс по выбору названия юбилейного коньяка
Сегодня, 3 февраля, на сайте “ Арцахпресс” стартовал процесс голосования по выбору названия юбилейного коньяка, посвященного 25-летию независимости Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики).
На сайте
СТЕПАНАКЕРТ, февраля 4 АРЦАХПРЕСС - На сайте "Aрцахпресс" вы можете найти соответствующую ссылку и проголосовать за один из 6 вариантов. Голосование продлится до 6 февраля 14:00, после чего созданная премьер-министром комиссия подведет итоги голосования и вынесет окончательное решение.
Напомним, что по инициативе Правительства НКР в связи с 25-летием независимости НКР будет произведено 10 тысяч бутылок юбилейного коньяка. Все вырученные от продажи коньяка средства будут направлены на укрепление обороноспособности Армии Обороны.