Փարիզում ահաբեկչության կազմակերպիչը Եվրոպա էր եկել 90 զինյալների խմբում. Wall Street Journal
Փարիզում ահաբեկչական գործողությունների ենթադրյալ կազմակերպիչ բելգիացի Աբդելհամիդ Աբաուդը, որն ավելի ուշ սպանվել էր Ֆրանսիայի մայրաքաղաքի արվարձանում իրականացված հատուկ գործողության ընթացքում, Եվրոպա էր ժամանել մի խումբ փախստականների կազմում, որում եղել են ահաբեկչական ցանցի 90 այլ անդամներ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 5, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այդ մասին գրել է Wall Street Journal թերթը՝ հղում անելով նրա գործով հանգուցային վկաներից մեկի ցուցմունքներին:
Սոնյա կեղծանվան տակ թաքնվող կինը հայտարարել է, որ Աբաուդի ու նրա ազգականուհու՝ Ասնա Աիտ Բուլասենի հետ հանդիպել է նոյեմբերի 13-ի ահաբեկչական գործողություններից քիչ անց: Նրա խոսքով՝ Աբաուդն իրեն հայտնել է, որ ԵՄ է եկել առանց փաստաթղթերի, փախստականների խմբում, որոնց թվում եղել են ահաբեկչական բջջի շուրջ 90 անդամներ, այդ թվում՝ Ֆրանսիայի, Մեծ Բրիտանիայի, Գերմանիայի, Իրաքի եւ Սիրիայի քաղաքացիներ:
Հրատարակությունը, վկայակոչելով արեւմտյան հատուկ ծառայությունների, նշել է, որ Եվրամիության երկրներում, այդ թվում՝ Ֆրանսիայում, Գերմանիայում, Իսպանիայում եւ Մեծ Բրիտանիայում, հայտնվել են Աբաուդի խմբի 50-ից մինչեւ 60 ենթադրյալ զինյալներ, հաղորդել է ՌԻԱ Նովոստին:

СМИ: организатор терактов в Париже въехал в Европу с 90 боевиками
Предполагаемый организатор терактов в Париже бельгиец Абдельхамид Абауд, ликвидированный позднее в ходе спецоперации в пригороде столицы Франции, прибыл в Европу в составе группы беженцев, в которой были 90 других членов террористической сети, пишет газета Wall Street Journal со ссылкой на показания одного из ключевых свидетелей по его делу.
СТЕПАНАКЕРТ, февраля 5 АРЦАХПРЕСС - Женщина, скрывающаяся под псевдонимом Соня (Sonia), заявила, что встречалась с Абаудом и его двоюродной сестрой Асной Аит Буласен вскоре после терактов 13 ноября. По ее словам, Абауд сообщил ей, что въехал в ЕС без документов в группе беженцев, среди которых находилось около 90 членов террористической ячейки, включая граждан Франции, Британии, Германии, Ирака и Сирии,сообщает  РИА Новости.
Издание со ссылкой на западные спецслужбы сообщает, что в страны Евросоюза, в том числе во Францию, Германию, Испанию и Британию, попали от 50 до 60 предполагаемых боевиков из группы Абауда.