Հայաստանի, ԱՄՆ-ի, Շվեյցարիայի հրուշակագործները կժամանեն Մոսկվա՝ մասնակցելու Շոկոլադի սալոնին
Մոսկվայում մարտի 5-8-ը տեղի կունենա Շոկոլադի սալոն, որը կհավաքի շուրջ 70 մասնակիցների 12 երկրներից, այդ թվում՝ ԱՄՆ-ից, Շվեյցարիայից եւ Հայաստանից:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 9, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  Ինչպես հայտնել են միջոցառման կազմակերպիչները, այցելուները կկարողանան տեսնել շոկոլադե զգեստներով ցուցադրաքայլք եւ հանդիպել հռչակավոր շոկոլադագործների հետ ամբողջ աշխարհից, տեղեկացնում Է  «ՌԻԱ Նովոստի»-ին:
«Մոսկվայի հինգերորդ Շոկոլադի սալոնը տեղի կունենա 2016 թվականի մարտի 5-8-ը Կրասնայա Պրեսնյայի Ցուցահանդեսային կենտրոնում: Ամենաընդգրկուն փառատոնն այցելուներին կուրախացնի բազմազան ծրագրով. շոկոլադե զգեստների հռչակավոր դեֆիլեով, աշխարհի ամենահայտնի շոկոլադագործների հետ հանդիպմամբ»,- ասված Է հաղորդագրության մեջ:
Մոսկվա փառատոնի հրուշակագործներ եւ շոկոլադագործներ կժամանեն Ֆրանսիայից, Բելգիայից, Շվեյցարիայից, ԱՄՆ-ից, Ճապոնիայից, Հայաստանից եւ այլ երկրներից: Ցուցահանդեսում կներկայացվեն նաեւ կակաո արտադրող երկրներ՝ Կոտ դ’Իվուարը, Գանան, Կամերունը, Մադագասկարը եւ Կոլումբիան:
Թվով հինգերորդ ռուսաստանյան սալոնը կդառնա ամենախոշորը: Նախնական գնահատումներով՝ ցուցադրանքը դիտելու կայցելի ավելի քան 30 հազար մարդ, ինչը կրկնակի ավելի Է, քան 2015 թականին:

Кондитеры Армении, США, Швейцарии приедут в Москву на Салон шоколада
Салон шоколада, который соберет около 70 участников из 12 стран, включая США, Швейцарию и Армению, пройдет в Москве с 5 по 8 марта, посетители смогут увидеть дефиле в шоколадных платьях и встретиться со знаменитыми шоколатье со всего мира.
СТЕПАНАКЕРТ, февраля 9 АРЦАХПРЕСС Как передает  РИА Новости, об этом сообщают организаторы мероприятия.
"Пятый московский Салон шоколада пройдет с 5 по 8 марта 2016 года в Экспоцентре на Красной Пресне. Самый масштабный фестиваль порадует посетителей разнообразной программой — знаменитым дефиле шоколадных платьев, встречей с самыми известными шоколатье мира", — говорится в сообщении.
На фестиваль в Москве приедут кондитеры и шоколатье из Франции, Бельгии, Швейцарии, США, Японии, Армении и других стран. На выставке будут представлены также страны-производители какао: Кот Д'Ивуар, Гана, Камерун, Мадагаскар и Колумбия.
Пятый по счету российский салон станет самым крупным. По предварительным оценкам, экспозицию посетят более 30 тысяч человек, что в два раза больше, чем в 2015 году.