Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպել է Ավստրալիայի՝ Մարդու իրավունքների հարցով հատուկ բանագնացին
Ժնևում ՄԱԿ-ի Մարդու իրավունքների խորհրդի 31-րդ նստաշրջանի շրջանակներում փետրվարի 29-ին արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպել է Ավստրալիայի՝ Մարդու իրավունքների հարցով հատուկ բանագնաց Ֆիլիպ Ռադոկին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 29, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության մամուլի, տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապի վարչության փոխանցմամբ՝  Էդվարդ Նալբանդյանն ու Ֆիլիպ Ռադոկը անդրադարձել են միջազգային կազմակերպություններում փոխգործակցության սերտացմանն առնչվող հարցերի:
Հանդիպմանը քննարկվել են երկկողմ հարաբերությունների զարգացման ուղղությամբ ձեռնարկվելիք համատեղ քայլերը, կարևորվել է բարձրաստիճան այցելությունների կազմակերպումը։ Զրուցակիցները բարձր են գնահատել Ավստրալիայի հայ համայնքի դերակատարությունը երկկողմ համագործակցության ընդլայնման գործում։

Edward Nalbandian met with Australia’s Special Envoy for Human Rights
On the sidelines of the 31st session of the UN Human Rights Council in Geneva, Foreign Minister of Armenia Edward Nalbandian met withPhilip Ruddock, Australia’s Special Envoy for Human Rights.
STEPANAKERT, FEBRUARY 29, ARTSAKHPRESS: As the Department of Press, Information and Public Relations of MFA Armenia informed, Edward Nalbandian and Philip Ruddock touched upon the issues of tightening cooperation within international organizations.
During the meeting, joint steps towards the development of bilateral relations were discussed, importance was attached to organization of high-level visits.
The sides commended the role of the Armenian community in Australia in the expansion of bilateral cooperation.