Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպել է Ավստրալիայի՝ Մարդու իրավունքների հարցով հատուկ բանագնացին
Ժնևում ՄԱԿ-ի Մարդու իրավունքների խորհրդի 31-րդ նստաշրջանի շրջանակներում փետրվարի 29-ին արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպել է Ավստրալիայի՝ Մարդու իրավունքների հարցով հատուկ բանագնաց Ֆիլիպ Ռադոկին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 29, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության մամուլի, տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապի վարչության փոխանցմամբ՝  Էդվարդ Նալբանդյանն ու Ֆիլիպ Ռադոկը անդրադարձել են միջազգային կազմակերպություններում փոխգործակցության սերտացմանն առնչվող հարցերի:
Հանդիպմանը քննարկվել են երկկողմ հարաբերությունների զարգացման ուղղությամբ ձեռնարկվելիք համատեղ քայլերը, կարևորվել է բարձրաստիճան այցելությունների կազմակերպումը։ Զրուցակիցները բարձր են գնահատել Ավստրալիայի հայ համայնքի դերակատարությունը երկկողմ համագործակցության ընդլայնման գործում։

Эдвард Налбандян встретился со специальным посланником Австралии по правам человека
В рамках 31-й сессии Совета по правам человека ООН, которая проходит в Женеве, 29-го февраля министр ИД Армении Эдвард Налбандян встретился со специальным посланником Австралии по правам человека Филиппом Радоком.
СТЕПАНАКЕРТ, февраля 29 АРЦАХПРЕСС - Как сообщили в управлении по информации и связям с общественностью МИД Армении, Эдвард Налбандян и Филипп Радок говорили о необходимости укрепления сотрудничества в международных организациях.
На встрече обсуждались совместные шаги в этом направлении, важность взаимных визитов на высоком уровне, роль армянской общины в жизни Австралии.