Ռուսական ռազմակայանի հետախույզները վարժանքներ են սկսել Հայաստանի լեռներում
Հայաստանի ռուսական ռազմակայանի «Կամխուտ» բարձրլեռնային զորավարժարանում սկսվել են հետախուզական ստորաբաժանումների հատուկ-մարտավարական վարժանքները: Ուսումնական միջոցառումներում գործի են դրված ավելի քան 300 զինծառայողներ եւ շուրջ 50 միավոր հատուկ ռազմական տեխնիկա:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 2 մարտի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:   ՌԴ Հարավային ռազմական օկրուգի մամուլի ծառայության փոխանցմամբ՝ վարժանքների ընթացքում զինծառայողները կապի, կրակային, մարտավարական, հատուկ, ինժեներական պատրաստության, տեղագրության եւ ավտոմեքենաների վարման մարտական առաջադրանքներ են կատարում Էքստրեմալ պայմաններում ծովի մակերեւույթից ավելի քան 1,5 հազար մետր բարձրության վրա, ձմեռային տարեշրջանում՝ գիշեր եւ ցերեկ:
Ստորաբաժանումների գործողությունների վերահսկման համար ներգրավվում են «Նավոդչիկ-2» եւ «Օռլան-10» հետախուզության արդի համալիրների անօդաչու թռչող ապարատներ: Հատուկ- մարտավարական պատրաստության հմուտ հրահանգիչները զինծառայողներին կսովորեցնեն հաղթահարել արգելքների հոգեբանական գոտին եւ հետախույզի արահետը:

Разведчики ЮВО приступили к учениям в горах Армении
В российской военной базе Южного военного округа, дислоцирующейся в Республике Армения, на высокогорном полигоне «Камхуд» начались тактико-специальные учения разведывательных подразделений. В учебных мероприятиях задействовано более 300 военнослужащих и около 50 единиц военной специальной техники. В ходе учений военнослужащие отработают задачи по связи, огневой, тактической, специальной, инженерной подготовке, топографии и вождению боевых машин в экстремальных условиях в зимнее время днем и ночью на высоте более 1,5 тыс. метров над уровнем моря.
СТЕПАНАКЕРТ, марта 2 АРЦАХПРЕСС - Как сообщили в пресс-службе Южного военного округа,для контроля за действиями подразделений привлекаются беспилотные летательные аппараты современных комплексов разведки «Наводчик-2ե и «Орлан-10». Опытные инструкторы по тактико-специальной подготовке научат военнослужащих преодолевать психологическую полосу препятствий и тропу разведчика.