Ադրբեջանի զինուժն ականանետ է կիրառել
Հանգստյան օրերին ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 1200 կրակոց:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 7 մարտի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Բացի վերոնշյալից, շփման գծի հարավային ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է 60 միլիմետրանոց ականանետ (2 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հիմնականում ձեռնպահ են մնացել պատասխան գործողություններից եւ անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկել առաջնագծի ողջ երկայնքով մարտական դիրքերի պահպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար:

Азербайджан за выходные произвел свыше 1200 выстрелов по карабахским позициям
На линии соприкосновения вооруженных сил Нагорного Карабаха и Азербайджана в выходные дни противник использовал стрелковое оружие различного калибра. По карабахским позициям было произведено свыше 1200 выстрелов.
СТЕПАНАКЕРТ, марта 7 АРЦАХПРЕСС - На южном направлении  линии соприкосновения Азербайджанские ВС применили миномет калибра  60 мм (2 снаряда).
Передовые подразделения Армии обороны НКР в основном воздерживались от ответных действий. Они предприняли необходимые шаги для организации надежной защиты боевых позиций по всей длине передовой.