Հայաստանի ռուսական ռազմակայանում մարտավարական վարժանքներ են սկսվել անօդաչուների հսկողությամբ
Հայաստանի ուսական ռազմակայանի «Ալագյազ» բարձրլեռնային զորավարժարանում սկսվել են մարտական հրաձգությամբ վաշտային մարտավարական վարժանքները:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 22 մարտի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ՌԴ Հարավային ռազմական օկրուգի մամուլի ծառայության փոխանցմամբ՝ վարժանքներին, որոնք մեկ ամիս տեղի կունենան ծովի մակերեւույթից ավելի քան 2 հազար մետր բարձրության վրա, մասնակցում են մոտոհրաձգային, տանկային, հրետանային, զենիթահրթիռային եւ հատուկ ստորաբաժանումների ավելի քան 600 զինծառայողներ եւ շուրջ 200 միավոր հատուկ եւ զրահատանկային տեխնիկա:
«Ուսուցման ընթացքում զինծառայողները «Ռատնիկ» նորագույն արդիականացված հանդերձանքով ջոկերի եւ դասակների կազմում կսովորեն կատարել նախատեսված տարբեր առաջադրանքներ՝ ավելի վաղ հրազենով եւ մարտական մեքենաների սպառազինությամբ հրաձգության ժամանակ ձեռք բերած հմտությունների օգտագործմամբ, ինչպես նաեւ կառավարել ռազմական տեխնիկան ժայռոտ ձյունապատ տեղանքում»,- ասված Է մամուլի ծառայության հաղորդագրության մեջ:
Բարձրլեռնային տեղանքում անցկացվող վարժանքների ընթացքին տարբեր բարձրություններից կհետեւեն «Նավոդչիկ-2» եւ «Օռլան-10» հետախուզման արդի համալիրների «Գրանատ» եւ «Զաստավա» անօդաչու թռչող ապարատները:

Военнослужащие ЮВО в Армении принимают участие в тактических учениях под наблюдением беспилотников
В российской военной базе Южного военного округа, дислоцирующейся в Республике Армения, на высокогорном полигоне «Алагяз» начались ротные тактические учения с боевой стрельбой. В учениях, которые пройдут в течение месяца на высоте более 2 тыс. метров над уровнем моря, принимают участие более 600 военнослужащих и около 200 единиц специальной и бронетанковой техники мотострелковых, танковых, артиллерийских, зенитно-ракетных и специальных подразделений.
СТЕПАНАКЕРТ, марта 22 АРЦАХПРЕСС - Как сообщили в пресс-службе Южного военного округа,входе обучения военнослужащие в новейшей модернизированной экипировке «Ратник» научатся выполнять различные задачи по предназначению в составе отделений и взводов с использованием ранее полученных навыков при стрельбе из стрелкового оружия и вооружения боевых машин, а также управлять военной техникой в условиях скалистой заснеженной местности.
За ходом проводимых учений в высокогорной местности с различных высот будут наблюдать беспилотные летательные аппараты (БЛА) «Гранат» и «Застава» современных комплексов разведки «Наводчик-2» и «Орлан-10».