ԼՂՀ ԱԳՆ ղեկավարն ընդունել է Հունգարիայից ժամանած ուսանողներին
Մարտի 25-ին Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Կարեն Միրզոյանն ընդունել է ճանաչողական այցով Ստեփանակերտ ժամանած Հունգարիայի Պիտեր Պազմանի անվան Կաթոլիկ համալսարանի ուսանողներին և դասախոսներին։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 25 մարտի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ողջունելով հյուրերին, արտաքին գործերի նախարարը նշել է, որ հունգարական համալսարանի ուսանողների այցերը, որոնք արդեն դարձել են ավանդական, ոչ միայն թույլ կտան նրանց ավելի ճշգրիտ և ամբողջական կարծիք կազմել Արցախի  մասին, այլև կապեր հաստատել Արցախի համալսարանական շրջանակների ներկայացուցիչների հետ:
Հանդիպման ընթացքում Կարեն Միրզոյանը ներկայացրել է ԼՂՀ արտաքին քաղաքականության հիմնական ուղղությունները, անդրադարձել ԼՂՀ միջազգային ճանաչման գործընթացին, ընդգծելով, որ այդ ուղղությամբ ձեռքբերված հաջողությունները նպաստում են ԼՂՀ միջազգային ինտեգրմանը և տարբեր ոլորտներում համագործակցության զարգացմանն ու ամրապնդմանը։
ԼՂՀ ԱԳՆ ղեկավարը պատասխանել է նաև մասնակիցների հարցերին։ Խոսելով ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ կարգավորման գործընթացի մասին, Կարեն Միրզոյանը նշել է, որ իրական առաջընթացի բացակայության պատճառն ադրբեջանական իշխանությունների ապակառուցողական քաղաքականությունն է՝ ուղղված բոլոր միջոցներով բանակցային գործընթացի խաթարմանը։

Глава МИД НКР принял прибывших из Венгрии студентов
25 марта министр иностранных дел Нагорно-Карабахской Республики Карен Мирзоян принял прибывших в Степанакерт с ознакомительным визитом студентов и преподавателей Венгерского Католического университета имени Питера Пазмана.
СТЕПАНАКЕРТ, марта 25 АРЦАХПРЕСС -Как сообщили в пресс-службе МИД НКР,  поприветствовав гостей, министр иностранных дел отметил, что визиты студентов венгерского университета, ставшие уже традиционными, не только предоставят им возможность составить более достоверное и полное представление об Арцахе, но и позволят установить контакты с представителями университетских кругов Арцаха.
В ходе встречи Карен Мирзоян представил основные направления внешней политики НКР, коснулся процесса международного признания НКР, подчеркнув, что достигнутые в этом направлении успехи содействуют международной интеграции НКР, развитию и укреплению сотрудничества в различных областях.
Глава МИД НКР ответил также на вопросы участников.  Представив процесс мирного урегулирования азербайджано-карабахского конфликта, Карен Мирзоян отметил, что причина отсутствия реального прогресса - деструктивная политика азербайджанских властей, направленная на подрыв мирного переговорного процесса всеми возможными способами.