ԼՂՀ ԱԳՆ ղեկավարն ընդունել է Հունգարիայից ժամանած ուսանողներին
Մարտի 25-ին Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Կարեն Միրզոյանն ընդունել է ճանաչողական այցով Ստեփանակերտ ժամանած Հունգարիայի Պիտեր Պազմանի անվան Կաթոլիկ համալսարանի ուսանողներին և դասախոսներին։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 25 մարտի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ողջունելով հյուրերին, արտաքին գործերի նախարարը նշել է, որ հունգարական համալսարանի ուսանողների այցերը, որոնք արդեն դարձել են ավանդական, ոչ միայն թույլ կտան նրանց ավելի ճշգրիտ և ամբողջական կարծիք կազմել Արցախի  մասին, այլև կապեր հաստատել Արցախի համալսարանական շրջանակների ներկայացուցիչների հետ:
Հանդիպման ընթացքում Կարեն Միրզոյանը ներկայացրել է ԼՂՀ արտաքին քաղաքականության հիմնական ուղղությունները, անդրադարձել ԼՂՀ միջազգային ճանաչման գործընթացին, ընդգծելով, որ այդ ուղղությամբ ձեռքբերված հաջողությունները նպաստում են ԼՂՀ միջազգային ինտեգրմանը և տարբեր ոլորտներում համագործակցության զարգացմանն ու ամրապնդմանը։
ԼՂՀ ԱԳՆ ղեկավարը պատասխանել է նաև մասնակիցների հարցերին։ Խոսելով ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ կարգավորման գործընթացի մասին, Կարեն Միրզոյանը նշել է, որ իրական առաջընթացի բացակայության պատճառն ադրբեջանական իշխանությունների ապակառուցողական քաղաքականությունն է՝ ուղղված բոլոր միջոցներով բանակցային գործընթացի խաթարմանը։

On March 25, Minister of Foreign Affairs of the Nagorno Karabakh Republic Karen Mirzoyan received students and lecturers of the Pázmány Péter Catholic University of Hungary, informed Information and Public Relations Department of NKR Ministry of Foreign Affairs.
NKR Foreign Minister Received Hungarian Students
STEPANAKERT, MARCH 25, ARTSAKHPRESS: The Foreign Minister welcomed the guests and noted that the visits of the Hungarian University students, which had become traditional, would allow them to get a true and comprehensive picture of Artsakh and establish contacts with representatives of Artsakh’s university circles.
During the meeting Karen Mirzoyan briefed on the main directions of the NKR’s foreign policy, touched upon the process of international recognition of the NKR and emphasized that the achievements in that direction contributed to the NKR’s international integration, as well as to the development and consolidation of cooperation in various spheres.
The NKR Foreign Minister answered the questions of the participants. While touching upon the Azerbaijani-Karabakh conflict settlement process, Karen Mirzoyan noted that the reason for the lack of real progress was the destructive policy of the Azerbaijani authorities aimed at undermining the negotiation process at all costs.