Բակո Սահակյանն ընդունել է Ստեփանակերտ մեկնած երկրապահներին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն ապրիլի 4-ին ընդունել է «Երկրապահ կամավորականների միության» (ԵԿՄ) պատվիրակությանը՝ կազմակերպության վարչության նախագահ Մանվել Գրիգորյանի գլխավորությամբ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 4 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  Հանդիպմանը քննարկվել են ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանում տիրող իրավիճակին եւ վերջին զարգացումներին վերաբերող հարցեր: Այս մասին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից
Նախագահը նշել է, որ Պաշտպանության բանակն արդյունավետորեն իրականացնում է իր առաքելությունը՝ ապահովելով երկրի եւ ժողովրդի անվտանգությունը:
Բակո Սահակյանը բարձր է գնահատել «Երկրապահ կամավորականների միության» պատրաստակամությունը պաշտպանել հայրենի հողը՝ դա համարելով հայրենասիրության օրինակելի դրսեւորում:

Президент Бако Саакян принял делегацию Союза добровольцев “Еркрапа”
4 апреля Президент Республики Арцах Бако Саакян принял делегацию Союза добровольцев “Еркрапа” во главе с председателем правления организации Манвелом Григоряном.
СТЕПАНАКЕРТ, апреля 3 АРЦАХПРЕСС - На встрече были обсуждены вопросы, касающиеся ситуации и последних развитий на карабахско-азербайджанской границе.
Президент отметил, что Армия обороны эффективно осуществляет свою миссию, обеспечивая безопасность страны и народа.
Бако Саакян высоко оценил готовность Союза добровольцев “Еркрапа” защитить родную землю, назвав это образцом патриотизма.