Ո՛չ մի թիզ. Լոս Անջելեսում հայերը բողոքի բազմահազարանոց ցույց են կազմակերպել Ադրբեջանի հյուպատոսության մոտ
Միացյալ Նահանգների հայ համայնքի ավելի քան 3.500 ներկայացուցիչներ ուրբաթ օրը հավաքվել են Լոս Անջելեսում Ադրբեջանի հյուպատոսության շենքի առաջ` բողոքելով Արցախի հանդեպ Բաքվի բարբարոսական հարձակումների դեմ, որոնց ընթացքում խաղաղ բնակիչներն ու երեխաները նույնպես գտնվել են նրանց ագրեսիայի թիրախում:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 9 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: asbarez.com-ի փոխանցմամբ՝ խաղաղ ցույցի մասնակիցները փակել են փողոցը և մեջտեղում նստացույց կազմակերպել` արգելափակելով երթևեկությունը։
Վանկարկելով «Ո՛չ մի թիզ»` ակտիվիստները հստակ «մեսիջ» են հղել Ադրբեջանի իշխանություններին` հասկացնելով, որ ո՛չ ագրեսիան և ո՛չ գնդակոծությունը չեն ստիպի հայերին որևէ տարածք զիջել Արցախում։
Նստացույցի անվտանգությունն ապահովել է Լոս Անջելեսի ոստիկանությունը, ում ցույցի կազմակերպիչները շնորհակալություն են հայտնել նրանց ծառայության համար, ինչպես նաև դեսպանության շենքի հարակից համայնքներին` իրենց բողոքին ըմբռնումով մոտենալու համար։
Ցուցարարները հանգիստ ազատել են փողոցը և շարժվել հյուպատոսության շենքի մուտքի մոտ, որտեղ միասին կատարել են ՀՀ օրհներգը և իրենց աջակցությունն ու համերաշխությունը

Ни одной пяди – армяне провели в Лос-Анджелесе многотысячную акцию протеста воле консульства Азербайджана
Свыше 3.500 представителей армянской общины США в пятницу собрались возле здания консульства Азербайджана в Лос-Анджелесе, протестуя против вероломных нападений Баку на Арцах, в ходе которых в мишени агрессии оказались также мирные жители и дети, сообщает asbarez.com.
СТЕПАНАКЕРТ, апреля 9 АРЦАХПРЕСС - Участники мирной акции протеста перекрыли улицу и организовали посередине сидячий протест, перекрыв тем самым движение транспорта.
Скандируя «Ни одной пяди», активисты направили четкий месседж властям Азербайджана, доводя до их сведения, что ни агрессия, ни обстрелы не заставят армян уступить землю Арцаха.
Безопасность акции сидячего протеста обеспечивала полиция Лос-Анджелеса, которой организаторы акции выразили благодарность за службу, а также общинам, прилегающим к зданию консульства за их понимание.
Затем демонстранты направились к входу в здание консульства, где исполнили гимн Армении и выразили свою поддержку и солидарность Арцаху.