Սերժ Թանկյանը կոչ է անում աջակցել զոհված զինծառայողների ընտանիքներին
Աշխարհահռչակ երաժիշտ, Sustem of a Down խմբի մենակատար Սերժ Թանկյանը վերջին օրերին ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի ձեռնարկած բացահայտ հարձակողական գործողությունների մասին հաճախ է բարձրաձայնում եւ իր խոսքն ուղղում միջազգային հանրությանը։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 9 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  Րոպեներ առաջ Սերժ Թանկյանը նոր գրառում է կատարել Facebook-յան իր էջում եւ հրապարակելով զոհված հայ քաջորդիների մասին Փարոս հիմնադրամի հոդվածը՝ կոչ է արել աջակցել նրանց  ընտանիքներին:
«Ես որոշել եմ գումար նվիրաբերել շահույթ ստանալու նպատակ չհետապնդող այս հիանալի կազմակերպությանը՝ Փարոս հիմնադրամին, որը հասույթը 100 տոկոսով փոխանցում է տուժած ընտանիքներին։ Խրախուսում եմ բոլոր նրանց, ովքեր աջակցելու ցանկություն ունեն։
Եվ բոլոր այն ադրբեջանցիներին, որոնց Ադրբեջանի ԱԳՆ շռայլորեն վճարում է իմ էջին վիրավորական կամ սադրիչ խոսքեր գրելու համար, տեղեկացնում եմ՝ ես ջնջելու եւ արգելափակելու կոճակները շատ եմ սիրում։

Serj Tankian urges to support families of fallen Armenian soldiers
In recent days, famous musician Serj Tankian, who is lead singer of the world-renowned American Armenian rock band System of a Down (SOAD), often comments on Azerbaijan’s outright aggressive actions along the Line of Contact between the Karabakh-Azerbaijani opposing forces, and addresses the international community.
Stepanakert, April 9, Artsakhpress. Minutes ago, Tankian wrote a new respective comment on his Facebook page, and he called upon people to provide support for the families of fallen Armenian heroes. “I have decided to donate to this amazing non-profit organization called the Paros Foundation, who donate 100% of the proceeds directly to the affected families. I encourage those who want to contribute to do so to them,” Tankian wrote, in particular. “And to all the Azeri trolls paid handsomely by Azerbaijan’s Ministry of Offense who have been frequenting my page, I want you to know that I really love my ban and delete buttons.”