Սերժ Թանկյանը կոչ է անում աջակցել զոհված զինծառայողների ընտանիքներին
Աշխարհահռչակ երաժիշտ, Sustem of a Down խմբի մենակատար Սերժ Թանկյանը վերջին օրերին ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի ձեռնարկած բացահայտ հարձակողական գործողությունների մասին հաճախ է բարձրաձայնում եւ իր խոսքն ուղղում միջազգային հանրությանը։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 9 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  Րոպեներ առաջ Սերժ Թանկյանը նոր գրառում է կատարել Facebook-յան իր էջում եւ հրապարակելով զոհված հայ քաջորդիների մասին Փարոս հիմնադրամի հոդվածը՝ կոչ է արել աջակցել նրանց  ընտանիքներին:
«Ես որոշել եմ գումար նվիրաբերել շահույթ ստանալու նպատակ չհետապնդող այս հիանալի կազմակերպությանը՝ Փարոս հիմնադրամին, որը հասույթը 100 տոկոսով փոխանցում է տուժած ընտանիքներին։ Խրախուսում եմ բոլոր նրանց, ովքեր աջակցելու ցանկություն ունեն։
Եվ բոլոր այն ադրբեջանցիներին, որոնց Ադրբեջանի ԱԳՆ շռայլորեն վճարում է իմ էջին վիրավորական կամ սադրիչ խոսքեր գրելու համար, տեղեկացնում եմ՝ ես ջնջելու եւ արգելափակելու կոճակները շատ եմ սիրում։

Серж Танкян призвал помочь семьям погибших военнослужащих
Всемирно известный музыкант, солист группы Sustem of a Down Серж Танкян неоднократно делал заявления в связи с азербайджанской агрессией на линии соприкосновения с Нагорно-Карабахской Республикой и обращался к международному сообществу.
СТЕПАНАКЕРТ, апреля 9 АРЦАХПРЕСС - На своей странице в Facebook Серж Танкян вновь затронул тему, опубликовав статью фонда «Парос» о погибших военнослужащих и призвав помочь их семьям.
«Я решил пожертвовать сумму этой прекрасной организации, которая не преследует коммерческие цели. И приветствую всех, кто желает помочь.
А всех тех азербайджанцев, которым МИД Азербайджана щедро платит за оскорбительные и провокационные комментарии на моей странице, хочу проинформировать – клавиши «стереть» и «заблокировать» я очень люблю. Всем мира!», - написал Серж Танкян.