ԼՂՀ հանձնաժողովը տեղեկություն է ստացել անհայտ կորած զինվորի մասին
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 13 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին նշել է ԼՂՀ  գերիների, պատանդների եւ անհայտ կորածների հարցերով զբաղվող հանձնաժողովի նախագահ Վիկտոր Քոչարյանը:
«Քիչ առաջ ինձ բանավոր կերպով այդ տեղեկատվությունը փոխանցեցին Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի աշխատակիցները: Այժմ ճշտվում է այդ տեղեկատվությունը, եթե պարզվեց, որ գտնվածն իսկապես հայ զինվոր է, ապա արագ կերպով կկազմակերպվի մարմնի ընդունման գործընթացը»,-ասաց Վիկտոր Քոչարյանը:
Ապրիլի 2-ից Ադրբեջանի սանձազերծած ագրեսիայի և լայնածավալ մարտական գործողությունների հետևանքով հայկական կողմը փնտրում էր 19 անհայտ կորած զինծառայողի: Նրանցից 18-ի մարմինները ադրբեջանական կողմը փոխանցեց խեղված վիճակում: Մեկ զինծառայողի ճակատագիրը մնում էր անհայտ:

Комиссия НКР получила сведения о пропавшем безвести военнослужащем
СТЕПАНАКЕРТ, апреля 13 АРЦАХПРЕСС - АРМЕНПРЕСС - Об этом сообщил председатель Комиссии НКР по вопросам военнопленных, заложников и безвести пропавших Виктор Кочарян.
«Только что мне в устной форме сообщили сведения о пропавшем безвести военнослужащем сотрудники МККК. Сейчас мы уточняем эти сведения; если выяснится, что речь действительно идет о нашедшемся армянском военнослужащем, то мы экстренно организуем процесс получения его тела»,- сказал Виктор Кочарян.
После агрессии Азербайджана 2-го апреля армянская сторона разыскивала 19 пропавших безвести военнослужащих. Азербайджанская сторона передала обезображенные тела 18 из них. Судьба одного оставалась неизвестной.