Արամ Ա կաթողիկոսը լիբանանահայ պատանիների հետ «Հայեր, միացեք»-ն է երգել ու զորակցություն հայտնել Արցախին
ՀՅԴ Լիբանանի պատանեկան միությունների անդամ 190 պատանիներ ապրիլի 17-ին այցելել են Անթիլիասի Մայրավանք, որտեղ հաղորդություն ստանալուց հետո հանդիպում են ունեցել Մեծի Տանն Կիլիկիո Արամ Ա կաթողիկոսի հետ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 18 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Պատանիներն ասմունքել են, ինչից հետո կաթողիկոսն իր հայրապետական խոսքն է ուղղել նրանց: Արամ Ա Վեհափառը, անդրադառնալով հայ առաքելական եկեղեցու` պատմության ընթացքում և ներկայում ունեցած դերակատարությանը, կարևորել է հայ երիտասարդների դաստիարակությունը:
Մեծի Տանն Կիլիկիո կաթողիկոսն անդրադարձել է նաև Արցախում տեղի ունեցած վերջին իրադարձություններին` կարևորելով այդ օրհասական պահին սփյուռքի աջակցությունը: Հանդիպման վերջում պատանիներն ու Արամ Ա կաթողիկոսը խրոխտ կերպով միասին երգել են «Հայեր, միացեք» երգը` զորակցություն հայտնելով Արցախի Հանրապետության բնակիչներին:

Католикос Арам Первый спел с ливанскими юношами «Армяне, воссоединяйтесь!» и выразил поддержку Арцаху
190 юношей из Молодежного союза АРФД Ливана 17-го апреля посетили Собор в Антилиасе, где получили причастие и встретились с Католикосом Киликийским Арамом Первым.
СТЕПАНАКЕРТ, апреля 18 АРЦАХПРЕСС - Юноши читали стихи, Католикос сказал им патриаршее напутствие, в котором подчеркнул роль воспитания молодежи.
Католикос Арам Первый говорил о ситуации в Арцахе и сказал о важности поддержки со стороны диаспоры.
В конце встречи Католикос Арам Первый спел с ливанскими юношами «Армяне, воссоединяйтесь!» и выразил поддержкуАрцаху.