Կառավարության հատուկ հաշվեհամարին է փոխանցվել, ընդհանուր առմամբ, 3.317 մլրդ դրամ, իսկ ապրիլի 20-ին՝ 45 մլն դրամ
Արցախի Հանրապետության կառավարության կողմից բացված հատուկ հաշվեհամարին ապրիլի 4-20 ժամանակահատվածում 4,350 իրավաբանական և ֆիզիկական անձանց կողմից փոխանցվել է, ընդհանուր առմամբ, 3,317,677,639 դրամ՝ ներառյալ արտարժույթով փոխանցումները, իսկ միայն ապրիլի 20-ին՝ 45,894,276 դրամ՝ փոխանցված 155 անձանց կողմից:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 21 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  Հիշեցնենք, որ ողջ գումարն ուղղվելու է պաշտպանության բանակի մարտունակության հետագա ամրապնդմանը: Կառավարությունը, Արցախի ողջ բնակչության անունից, իր խորին շնորհակալությունն է հայտնում բոլոր նվիրատուներին՝ հավաստիացնելով, որ յուրաքանչյուր լումա էական նշանակություն է ունենալու Արցախի անվտանգության ապահովման գործում:

3.317milliard AMD was transferred to the special account number of the AR Government;45 million AMD on April 20
Since April 4 up to April 20 overall 3,317 ,677,639 AMD was transferred by 4,350 legal and natural persons including transfers with dollars, euros and rubles to the special account number opened by the AR Government. 45,894,276 million AMD was transferred on April 20 by 155 persons.
STEPANAKERT, APRIL 21, ARTSAKHPRESS:  We would like to remind that the whole sum will be directed to further strengthening of combat readiness of the defense army. On behalf of the Artsakhi people, the Government expresses its gratitude to every contributor ensuring that each penny will have a noticeable value in the process of Artsakh security provision.