Կառավարության հատուկ հաշվեհամարին է փոխանցվել, ընդհանուր առմամբ, ավելի քան 3.487 մլրդ դրամ, իսկ ապրիլի 26-ին՝ 33 մլն դրամ
Արցախի Հանրապետության կառավարության կողմից բացված հատուկ հաշվեհամարին ապրիլի 4-26 ժամանակահատվածում, ընդհանուր առմամբ, փոխանցվել է 3,487,585,633 դրամ՝ ներառյալ արտարժույթով փոխանցումները, իսկ միայն ապրիլի 26-ին՝ 33 մլն դրամ՝ փոխանցված 98 անձանց կողմից:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 27 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  Հիշեցնենք, որ ողջ գումարն ուղղվելու է պաշտպանության բանակի մարտունակության հետագա ամրապնդմանը: Կառավարությունը, Արցախի ողջ բնակչության անունից, իր խորին շնորհակալությունն է հայտնում բոլոր նվիրատուներին՝ հավաստիացնելով, որ յուրաքանչյուր լումա էական նշանակություն է ունենալու Արցախի անվտանգության ապահովման գործում:
Բացի դրանից, արդեն հնարավորություն է ստեղծվել նշված հատուկ հաշվեհամարին գումար փոխանցել նաև Telcell ընկերության տերմինալներով՝ մուտք գործելով «Արցախը ես եմ» պատուհան:

3.487 milliard AMD was transferred to the special account number of the AR Government; 33 million AMD on April 26
Since April 4 up to April 26 overall 3,487,585 ,633 AMD was transferred to the special account number opened by the AR Government including transfers with dollars, euros and rubles 33 million AMD was transferred on April 26 by 98 persons.
STEPANAKERT, APRIL 27, ARTSAKHPRESS: We would like to remind that the whole sum will be directed to further strengthening of combat readiness of the defense army. On behalf of the Artsakhi people, the Government expresses its gratitude to every contributor ensuring that each penny will have a noticeable value in the process of Artsakh security provision.