Հայաստանի և Արցախի իշխանությունները գործում են հաստատակամ ու վստահ. Լևոն Տեր-Պետրոսյան
Այսօր Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանի հետ հանդիպումից հետո Հայաստանի Հանրապետության առաջին Նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը լրագրողների հետ ճեպազրույցում անդրադառնալով ղարաբաղյան հիմնախնդրի ներկա փուլին, մասնավորապես ասել է, որ Հայաստանի և Արցախի իշխանությունները գործում են հաստատակամ ու վստահ:
Հայաստանի և Արցախի իշխանությունները գործում են  հաստատակամ ու  վստահ. Լևոն Տեր-Պետրոսյան
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 3 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Կարծում եմ իշխանությունները հանգիստ , զուսպ անում են այն, ինչ պահանջում է այսօրվա իրավիճակը»,- ասել է  Լևոն Տեր-Պետրոսյանը:
Հիշեցնենք, որ այսօր տեղի է ունեցել Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանի եւ Հայաստանի Հանրապետության առաջին Նախագահ Լեւոն Տեր-Պետրոսյանի հանդիպումը,որի ընթացքում քննարկվել են ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանում ապրիլի 2-5-ը հակառակորդի կողմից սանձազերծված լայնածավալ պատերազմական գործողություններին վերաբերող մի շարք հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը կարևորել է այս ծանր օրերին քաղաքական ուժերի ցուցաբերած միասնականությունը և նրանց դերակատարությունը մեր ժողովրդի առջեւ ծառացած խնդիրների լուծման գործում:

Власти Армении и Арцаха тверды и уверенны: Левон Тер-Петросян
Власти Армении и Арцаха тверды, уверенны и спокойны, они сдержанно делают то, что требует текущая ситуации.
СТЕПАНАКЕРТ, мая 3 АРЦАХПРЕСС - Об этом сказал первый президент Армении Левон Тер-Петросян, отвечая на вопросы журналистов после своей встречи с президентом НКР Бако Саакяном.
«Наш разговор касался вопросов, которые сегодня волнуют всех нас. Вы знаете все заботы властей Армении и Арцаха, их уверенность и твердость. Так что, я думаю, что власти спокойно, сдержанно делают то, что требуется исходя из текущей ситуации»,- сказал первый президент Армении Левон Тер- Петросян.
3 мая в Степанакерте состоялась встреча президента Республики Арцах Бако Саакяна и первого президента Республики Армения Левона Тер-Петросяна.
В ходе встречи был обсужден ряд вопросов, касающихся широкомасштабных военных действий, развернутых противником на карабахско-азербайджанской границе с 2 по 5 апреля.
Президент Саакян отметил важность единства, проявленного в эти тяжелые дни политическими силами, подчеркнув их роль в деле решения проблем, вставших перед армянским народом.