Սեյրան Օհանյանն ընդունել է ՀՀ-ում Իրանի դեսպանին
ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը մայիսի 4-ին ընդունել է ՀՀ-ում ԻԻՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան պարոն Սեյեդ Քազեմ Սաջադիին: Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են երկկողմ համագործակցությանն ու տարածաշրջանային անվտանգությանը վերաբերող հարցեր:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 4 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ՀՀ պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
ՀՀ պաշտպանության նախարարը ԻԻՀ դեսպանին տեղեկացրել է հայ-իրանական պաշտպանական համագործակցության շուրջ Մոսկվայում իր գործընկերոջ հետ հանդիպման ընթացքում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների մասին՝ համոզմունք հայտնելով, որ առաջիկայում դրանք կյանքի կկոչվեն: Դեսպանի խնդրանքով Սեյրան Օհանյանը ներկայացրել է նաև Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության շուրջ ստեղծված իրավիճակը, վերջին օրերի ընթացքում հակառակորդի կողմից ձեռնարկվող ագրեսիվ և նոր ռազմական գործողություններ հրահրող քայլերը:
Դեսպան Սեյեդ Քազեմ Սաջադին իր մտահոգություններն է արտահայտել ստեղծված իրավիճակի վերաբերյալ և պատրաստակամություն հայտնել բոլոր ջանքերը գործադրելու խաղաղություն ու կայունություն պահպանելու ուղղությամբ: Ի թիվս այլ ոլորտների ԻԻՀ դեսպանը կարևորել է նաև պաշտպանության ոլորտում երկկողմ համագործակցության զարգացումը:

Seyran Ohanyan receives Ambassador of Iran to Armenia
Armenian Defense Minister Seyran Ohanyan received Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Iran to Armenia Seyyed Kazem Sajjad on May 4, Press Service of Armenian Defense Ministry stated.
STEPANAKERT, MAY 4, ARTSAKHPRESS:  The interlocutors discussed issues of bilateral cooperation and regional security.
Armenian Foreign Minister informed the Iranian Ambassador the agreements over Armenian-Iranian military cooperation reached with his counterpart during the meeting in Moscow. At the Ambassador’s request, Seyran Ohnayan presented the situation in Nagorno Karbakh and the aggressive military attacks unleashed by Azerbaijan in recent days.
Ambassador Sajjadi, for his part, expressed his concern by the respective present-day situation, and expressed readiness to exert all efforts to maintain peace and stability. Also, the Iranian diplomat underscored the development of bilateral cooperation in the defense sector, too.