Ֆրանսիահայ համայնքը ֆինանսական աջակցություն է ցուցաբերում Արցախին
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 5 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ֆրանսիայի հայկական համայնքը ֆինանսական աջակցություն է ցուցաբերում Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությանը: Այս մասին նշել է Ֆրանսիայում Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության մշտական ներկայացուցիչ  Հովհաննես Գևորգյանը:
Նրա տեղեկացմամբ` 10-ից ավելի ֆրանսիահայ կազմակերպություններ հանդես են եկել Արցախին աջակցելու կոչերով, որոնց արձագանքել են շատ ֆրանսիահայեր և ֆրանսիացիներ:
«Ֆրանսիայի հայկական այդ կազմակերպությունների միջոցով նրանք  իրենց ֆինանսական օժանդակությունն են բերել արցախահայությանը: Այսինքն` կարող ենք ասել, որ արցախահայությանն աջակցելու կոչին տեղի բնակչության շրջանում բավական ակտիվ արձագանք եղավ»,-ասաց Հովհաննես Գևորգյանը:
Նա տեղեկացրեց, որ դրանից բացի, բազմաթիվ ֆրանսիահայեր ուղղակիորեն իրենց օժանդակությունն են բերել Արցախին` փոխանցումներ կատարելով Արցախի Ֆինանսնաների նախարարության բացած հաշվեհամարին:
«Սրանք ուղղակի փոխանցումներն են, այսինքն` ֆրանսիահայ կազմակերպությունների միջոցով չեն անցնում: Ինչպես տեսնում եք, այս երկու տարբերակով էլ օժանդակությունն առկա է: Արցախին ֆինանսական օժանդակության տրամադրումը մինչև այսօր էլ ընթանում է, առաջիկա շաբաթներին էլ դեռ գործընթացը կշարունակվի»,-ասաց Հովհաննես Գևորգյանը:

Armenian community of France gives financial assistance to Artsakh
NKR permanent representative to France Hovhannes Gevorgyan says Armenian community of France provides financial assistance to Nagorno Karabakh.
STEPANAKERT, MAY 5, ARTSAKHPRESS-ARMENPRESS:  He said more than 10 French-Armenian organizations called for supporting Nagorno Karabakh (Artsakh) as a result a number of French-Armenians and French people joined this initiative.
“Many French people joined the initiative by French-Armenians to support financially Nagorno Karabakh people,” Hovhannes Gevorgyan said.
He also informed that beside that numerous French-Armenians gave their indirect support to Nagorno Karabakh transferring money to the bank account opened by the NKR Ministry of Finances.
“You can see that both French-Armenians and French people directly and indirectly support NKR. This financial assistance is still underway, and it will continue in the upcoming weeks,” Hovhannes Gevorgyan said.