ԼՂՀ ԱԳՆ ղեկավարն ընդունել է Ամերիկայի հայկական համագումարի փորձնակներին
Հուլիսի 4-ին Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Կարեն Միրզոյանն ընդունել է ամառային կամավորական ծրագրի շրջանակներում ճանաչողական այցով Արցախ ժամանած Ամերիկայի հայկական համագումարի (ԱՀՀ) փորձնակներին։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 4 հուլիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ԼՂՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայության փոխանցմամբ՝ հանդիպման ընթացքում Կարեն Միրզոյանը ներկայացրել է ԼՂՀ արտաքին քաղաքականության հիմնական ուղղություններն ու առաջնահերթությունները, ինչպես նաև արտաքին քաղաքական խնդիրների լուծմանն ուղղված ԱԳՆ գործունեության առանձնահատկությունները։
ԼՂՀ արտաքին գործերի նախարարը նաև պատասխանել է ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ կարգավորման գործընթացին և ԼՂՀ միջազգային ճանաչման հեռանկարներին վերաբերող մի շարք հարցերի։

Глава МИД НКР принял интернов Армянской Ассамблеи Америки
4 июля министр иностранных дел Нагорно-Карабахской Республики Карен Мирзоян принял интернов Армянской Ассамблеи Америки (ААА), прибывших в Арцах с ознакомительным визитом в рамках летней волонтерской программы.
СТЕПАНАКЕРТ, июля 4 АРЦАХПРЕСС - Как сообщили в пресс-службе МИД НКР, в ходе встречи Карен Мирзоян представил основные направления и приоритеты внешней политики НКР, а также особенности деятельности МИД, направленные на решение внешнеполитических задач.
Министр иностранных дел НКР ответил также на ряд вопросов, касающихся процесса мирного урегулирования азербайджано-карабахского конфликта и перспектив международного признания НКР.