ԼՂՀ ԱԳՆ ղեկավարն ընդունել է Ամերիկայի հայկական համագումարի փորձնակներին
Հուլիսի 4-ին Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Կարեն Միրզոյանն ընդունել է ամառային կամավորական ծրագրի շրջանակներում ճանաչողական այցով Արցախ ժամանած Ամերիկայի հայկական համագումարի (ԱՀՀ) փորձնակներին։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 4 հուլիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ԼՂՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայության փոխանցմամբ՝ հանդիպման ընթացքում Կարեն Միրզոյանը ներկայացրել է ԼՂՀ արտաքին քաղաքականության հիմնական ուղղություններն ու առաջնահերթությունները, ինչպես նաև արտաքին քաղաքական խնդիրների լուծմանն ուղղված ԱԳՆ գործունեության առանձնահատկությունները։
ԼՂՀ արտաքին գործերի նախարարը նաև պատասխանել է ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ կարգավորման գործընթացին և ԼՂՀ միջազգային ճանաչման հեռանկարներին վերաբերող մի շարք հարցերի։

NKR Foreign Minister Received Interns of the Armenian Assembly of America
On July 4, Minister of Foreign Affairs of the Nagorno Karabakh Republic Karen Mirzoyan received interns of the Armenian Assembly of America (AAA), who had arrived in Artsakh on a familiarization visit in the framework of the Summer Internship Program, press service of the NKR MFA informed.
STEPANAKERT, JULY 4, ARTSAKHPRESS: During the meeting, Karen Mirzoyan briefed on the main directions and priorities of the NKR foreign policy, as well as the peculiarities of the Foreign Ministry activities aimed at the solution of foreign policy issues.
The NKR Foreign Minister also answered to a range of questions related to the peaceful settlement process of the Azerbaijani-Karabakh conflict and the prospects of the international recognition of the NKR.