Մինսկի խմբի համանախագահները կրկին կայցելեն տարածաշրջան
ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները մտադիր են կրկին այցելել տարածաշրջան, սակայն այցելության հստակ ժամկետներ դեռևս նախանշված չեն:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 12 հուլիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:Այս մասին «ՌԻԱ Նովոստի»-ին հայտնել է Մինսկի խմբի Ռուսաստանի համանախագահ Իգոր Պոպովը: «Բնականաբար, մենք կգնանք, սակայն դեռևս ժամկետ չկա, այն քննարկվում է կողմերի հետ, երբ նրանց հարմար լինի` հաշվի առնելով նրանց աշխատանքային գրաֆիկը»,- ասել է Պոպովը:
Նա հայտնել է, որ հուլիսի 11-ին Վիեննայում տեղի է ունեցել Մինսկի խմբի բոլոր անդամների նիստ, որին մասնակցել են Մինսկի խմբի համանախագահներ Պոպովը, Պիեր Անդրյուն (Ֆրանսիա), Ջեյմս Ուորլիքը (ԱՄՆ), ինչպես նաև ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպշիկը:
«Ընդհանուր առմամբ այս հանդիպումը նվիրված էր համանախագահ երկրների կողմից գործադրված վերջին միջնորդական ջանքերին և Սանկտ Պետերբուրգի գագաթնաժողովի արդյունքներին տրված գնահատականներին: Իմ ֆրանսիացի և ամերիկացի գործընկերները ներկայացրել են, թե ինչ զրույցներ են ունեցել Ֆրանսիայի նախագահ Ֆրանսուա Օլանդն ու ԱՄՆ պետքարտուղար Ջոն Քերին: Մենք նաև խոսել ենք այն մասին, թե ինչպես կառուցել հետագա միջնորդական աշխատանքը»,- հայտնել է Պոպովը:

OSCE Minsk Group Co-chairs are going to visit the region again, however exact days of the visit are not yet outlined, Russian Co-chair of the Minsk Group Igor Popov told RIA Novosti.
Minsk Group Co-Chairs to visit region again
STEPANAKERT, JULY 12, ARTSAKHPRESS: “Naturally, we will go, however there is no exact date yet, it is being discussed with the sides, when it will be convenient for them – taking into consideration their working schedule,” Popov said.
He said a session of all members of the Minsk Group took place in Vienna on July 11, which was attended by Minsk Group Co-chairs Popov, Pierre Andrieu (France), James Warlick (USA), as well as Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office Andrzej Kasprzyk.
“Generally this meeting was dedicated to the recent mediating efforts of co-chairing countries and the assessments of the St. Petersburg summit. My French and American colleagues presented what conversations French President François Hollande and U.S. Secretary of State John Kerry had. We also talked about how to build further mediating works,” Popov said.