Մեդվեդեւի պաշտոնաթողության պահանջով հանրագիրն ավելի քան 150 հազար ձայն Է հավաքել
Ռուսաստանի վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդեւի պաշտոնաթողության պահանջով հանրագիրը, որը հրապարակվել Է Change.org կայքում, ավելի քան 150 հազար ստորագրություն Է հավաքել:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 5 օգոստոսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Այս շաբաթ ավելի վաղ Մեդվեդեւն ուսուցիչներին խորհուրդ Է տվել այլ աշխատանք փնտրել, եթե դժգոհ են իրենց աշխատավարձերից, ինչով հարուցել Է հասարակայնության դժգոհությունը:
«Եթե ցանկանում եք փող վաստակել, կան բազմաթիվ հիանալի տեղեր, որտեղ դա կարելի Է ավելի արագ եւ ավելի լավ անել: Հենց այդ նույն բիզնեսը»,- ասել Է վարչապետը «Իմաստների տարածք» փառատոնում ուսուցիչների հետ կայացած զրույցի ժամանակ:
Ինչպես նշված Է նախագահ Վլադիմիր Պուտինի անունով հանրագրի տեքստում, նախարարների կաբինետը «պետք Է գլխավորի իրազեկ, կրթված, երկրի համար հոգացող մարդ»:
Եվս մեկ հանրագրի հեղինակ Մեդվեդեւից պահանջում Է ներողություն խնդրել ուսուցիչների աշխատավարձերի մասին իր ասածների համար:

Петиция за отставку Медведева набрала более 150 тыс. голосов
Петиция с требованием отставки премьер-министра России Дмитрия Медведева, опубликованная на сайте Change.org, набрала более 150 тысяч подписей.
СТЕПАНАКЕРТ, августa 5 АРЦАХПРЕСС - Ранее на этой неделе Медведев посоветовал учителям искать другую работу, если они недовольны своими зарплатами, чем вызвал недовольство общественности. "Если хочется деньги зарабатывать, есть масса прекрасных мест, где это можно сделать быстрее и лучше. Тот же самый бизнес", - сказал премьер в беседе с преподавателями на фестивале "Территория смыслов", сообщает BBC.
Как отмечается в тексте петиции на имя президента Владимира Путина, кабинет министров "должен возглавить компетентный, образованный, радеющий за страну человек".