Հայ ուսանողները 7 մեդալ են շահել մաթեմատիկական միջազգային օլիմպիադայում
Բուլղարիայի Բլագոևգրադ քաղաքում տեղի է ունեցել մաթեմատիկական միջազգային ուսանողական հերթական օլիմպիադան (IMC), որին մասնակցել են աշխարհի 72 համալսարանների թիմեր՝ ավելի քան 320 մասնակից, տեղեկացնում է ԿԳՆ մամուլի ծառայությունը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 8 օգոստոսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Հայաստանից մասնակցել են Երևանի պետական, Հայաստանի Ամերիկյան և Սլավոնական համալսարանների  թիմերը: Օլիմպիադան անցկացվել է և´ անհատական, և´ թիմային հաշվարկներով: Երևանի պետական համալսարանը ներկայացվել է 4 մասնակիցներով, որոնցից երկուսը՝ Ալբերտ Գևորգյանը և Ալբեր Սահակյանն արժանացել են ոսկե մեդալների, Վազգեն Միքայելյանը՝ արծաթե մեդալի, իսկ Ավետիք Կարագուլյանը՝ բրոնզե մեդալի:
Հայաստանի Ամերիկյան համալսարանը ներկայացվել է 2 մասնակիցներով, որոնցից Արտյոմ Քոսյանն արժանացել է արծաթե մեդալի, իսկ Լևոն Ստեփանյանը՝ բրոնզե մեդալի: Հայաստանի Սլավոնական համալսարանը ներկայացրել է մեկ մասնակից՝  Հրաչյա Քոչարյանը, ով արժանացել է բրոնզե մեդալի:

Участники из Армении завоевали 7 медалей на международной студенческой олимпиаде по математике
В городе Благоевград в Болгарии состоялась международная студенческая олимпиада по математике. Участники из Армении завоевали 7 медалей на международной студенческой олимпиаде по математике.
СТЕПАНАКЕРТ, августa 8 АРЦАХПРЕСС - Об этом сообщили в управлении по информации и связям с общественностью МОН Армении.
В олимпиаде принимали участие 320 участников из 72 университетов мира; из Армении принимали участие студенты из ЕГУ, Американского и Славянского университетов. Олимпиада проводилась в личном и конадном зачетах. Альберт Геворгян и Альберт Саакян из ЕГУ завоевали золотые медали; Вазген Микаэлян – серебряную; Аветик Карагулян – бронзовую.
Из команды Американского университета Артем Косян завоевал серебряную медаль, Левон Степанян - бронзовую.
Из команды Славянского университета Грачья Кочарян завоевал бронзовую медаль. Итак, 7 представителей Армении завоевали 2 золотые, 2 серебряные и 3 бронзовые медали.