Հակառակորդը ձեռնարկել է դիվերսիոն ներփաթանցման փորձեր
Հոկտեմբերի 20-ին` ժամը 23:00-23:30 ընկած ժամանակահատվածում, ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի արևելյան և հարավային ուղղություններում հակառակորդը ձեռնարկել է դիվերսիոն ներփաթանցման փորձեր: ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները ժամանակին հավաստանշել են ադրբեջանական հատուկ ջոկատայինների առաջխաղացումը և կորուստներ պատճառելով հետ շպրտել իրենց ելման դիրքեր:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հոկտեմբերի 21, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայության փոխանցմամբ՝ դիվերսիոն խմբին դիմագրավելու ընթացքում ՊԲ-ն կորուստներ չի ունեցել:
Բացի դիվերսիոն ներթափանցման փորձերից հակառակորդը հոկտեմբերի 20-ի լույս 21-ի գիշերը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 50 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է շուրջ 2800 կրակոց: Հարավային ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև ԴՇԿ տիպի խոշոր տրամաչափի գնդացիր (200 կրակոց):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են լիարժեք վերահսկողություն պահպանել առաջնագծում և պատրաստ են կանխարգելել հակառակորդի ցանկացած սադրիչ գործողություն` հասցնելով ցավոտ հարված:

ВС Азербайджана предприняли попытки разведывательно-диверсионного проникновения – АО НКР
20 октября в период с 23:00 до 23:30 на восточном и южном направлениях линии соприкосновения ВС НКР и Азербайджана противник предпринял попытки разведывательно-диверсионного проникновения.
СТЕПАНАКЕРТ, 21 октября АРЦАХПРЕСС - Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики.
Передовые подразделения Армии обороны НКР своевременно выявили передвижение азербайджанских спецназовцев и, причинив им потери, отбросили на исходные позиции.
При сопротивлении диверсионной группе со стороны АО НКР потерь зафиксировано не было.
Кроме попытки диверсионного проникновения противник в ночь на 21 октября нарушил режим прекращения огня более 50 раз. Из разнокалиберного стрелкового оружия по армянским боевым позициям было произведено около 2800 выстрелов. В южном направлении ВС Азербайджана применили также крупнокалиберный пулемет ДШК (200 выстрелов).
Передовые подразделения Армии обороны НКР продолжают сохранять полный контроль на линии соприкосновения и готовы пресечь любое провокационное действие противника, нанося болезненный удар.